Jakie znaczenie dla Polaków miała Konstytucja 3 maja?

Dodano: 9 maja 2012 10:22, Autor: Anna Krajewska-Polak

O znaczeniu Konstytucji dla Polaków będzie można posłuchać i porozmawiać 10 maja br. o godzinie 17.00 w czasie spotkania Klubu Dyskusyjnego działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej

Konstytucja z 1791 r. stała się symbolem wolnościowych i demokratycznych dążeń narodu. W historii Polski zapisała się jako wielkie wydarzenie oraz doniosłe dzieło polityczne i prawodawcze. Była ukoronowaniem polskiego oświecenia - jego najwybitniejszym dziełem.

REKLAMA
Do dzisiaj trwają dyskusje historyków, którzy próbują odpowiedzieć na pytanie, czy mieliśmy jakakolwiek szansę na ocalenie niepodległości. Jedni uważają, że Polska takich szans nie miała i dlatego musieliśmy dokonać maksymalnego wysiłku, aby przed upadkiem podnieść się duchowo, politycznie i moralnie. Naród utracił niepodległość, ale uratował niezależność kulturową i duchową. W myśl tej teorii Konstytucja 3 maja. W myśl tej teorii Konstytucja 3 maja była znaczącym wydarzeniem na drodze do osiągniecie tych celów.

O znaczeniu Konstytucji dla Polaków będzie można posłuchać i porozmawiać 10 maja br. o godzinie 17.00 w czasie spotkania Klubu Dyskusyjnego działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. 11 Listopada 8. Gawędę poprowadzi Ryszard Ejchelkraut.

Zobacz również

Zygzak, Zabawa i Bitwa Morska

9 maja 2012, Anna Krajewska-Polak

Zapowiada się mocny maj w Kotłowni.

Tak Ostrów Mazowiecka obchodziła Święto 3 Maja

4 maja 2012, Adrian Paszczyk

Ostrowianie uczcili Święto 3 Maja biorąc udział w uroczystościach na Placu Wolności oraz biorąc udział w biegu ulicznym. Fotorelacja.

Miejsce urodzenia w interpretacji młodzieży

4 maja 2012, Anna Krajewska-Polak

W ostrowskim MDK odbyły się powiatowe eliminacje do do XII Konkursu Recytatorskiego Miejsce urodzenia.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]