Aktywni seniorzy czyli kolejny rok na UTW

Dodano: 18 czerwca 2012 09:11, Autor: Anna Krajewska-Polak

Dla UTW to był czas bogaty w wydarzenia. Wykłady, wycieczki, zajęcia dodatkowe. Kilka dni temu słuchacze Uniwersytetu zakończyli kolejny rok akademicki.


W poniedziałek, 11 czerwca br., w sali widowiskowej MDK w Ostrowi Mazowieckiej słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli kolejny rok akademicki.

To był rok bogaty w wydarzenia. Oprócz kontynuacji dotychczasowych form zajęć wprowadzono nowe: lektorat włoski, sekcję zdrowej żywności oraz sekcję turystyczną. Delegacja słuchaczy ostrowskiego UTW wzięła również udział w Kongresie Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w ramach współpracy i integracji członkowie ostrowskiego UTW uczestniczyli również w warszawskich Senioraliach w październiku ubiegłego roku.

REKLAMATrzecie rok akademicki, to wykłady z dziedziny medycyny: o nadciśnieniu, żywieniu i kosmetyce, zagrożeniu cukrzycą, ekologii na co dzień, irydologii, aktywności fizycznej, ale też z kultury i sztuki, psychologii czy też ciekawych i mądrych ludziach jak Janusz Korczak. Seniorzy nie tylko się uczyli. Organizowali andrzejki, spotkanie opłatkowe, zabawę karnawałową czy apel gastronomiczny. Pasje fotograficzne rozwijali na zajęciach pod czujnym okiem Mirosława Kisielewskiego. Do końca czerwca można podziwiać ich prace na wystawie fotografii w małej sali MDK.

Ponadto słuchacze uczęszczali na lektoraty z języka angielskiego i włoskiego, brali udział w wycieczkach rowerowych po okolicy i kilkudniowych po Polsce, trenowali na zajęciach sportowych i z panią Jolą Szulborską malowali, rysowali i rzeźbili. Aktywnie też... uczestniczą w życiu miasta. Na Festiwali Zdrowia i Urody Miasto dla Kobiet jako modelki pokazały się od najlepszej strony.

Działania Uniwersytetu wspierają pracownicy MDK na czele koordynatorki Hanny Sasinowskiej. Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Regina Pałaszewska, w swoim wystąpieniu na zakończeniu roku akademickiego, podziękowała burmistrzowi za przychylność i wsparcie, wykładowcom oraz ludziom i instytucjom, którzy wspomagali działania UTW, mediom i pracownkom MDK za życzliwą i sprawną obsługę. Życzyła również wszystkim studentom dobrego i bezpiecznego wypoczynku z nadzieją na spotkanie w przyszłym roku akademickim w gronie powiększonym o nowych słuchaczy. Przewodnicząca Rady Słuchaczy Danuta Kołodziejczyk złożyła sprawozdanie z działalności UTW w roku akademickim 2011 / 2012, a studenci otrzymali pamiątkowe dyplomy.Zobacz również

Ostrów Mazowiecka na Szlaku Książąt Mazowieckich!

16 czerwca 2012, Karolina Paluch

Podczas Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich nasze miasto reprezentowała drużyna składająca się z przedstawicieli samorządu oraz stowarzyszeń, którzy rywalizowali w kilku konkurencjach.

Co nowego u Młodzieżowej Orkiestry Dętej?

12 czerwca 2012, Katarzyna Gryczon

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Ostrowi Mazowieckiej zdobyła drugie miejsca w Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Suwałkach. Dziś rozmawiamy ze Sławomirem Gąglewskim - kapelmistrzem i dyrygentem.

Kolejna wystawa Klubu Kolorowej Nitki otwarta!

11 czerwca 2012, Katarzyna Gryczon

Do końca czerwca można oglądać w MDK wystawę "O uśmiech dziecka" Klubu Kolorowej Nitki.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]