Kraina łagodności na letniej scenie

Dodano: 30 czerwca 2012 13:03, Autor: Anna Krajewska-Polak

MDK zaprasza w niedzielę na spektakl muzyczno - literacki, jazzująco, poetycko, wielobarwnie namalowany świat z krainy łagodności. Będą teksty Jonasza Kofty, księdza Twardowskiego i mniej znanych: Piotra Brymasa i Grzegorza Kolasińskiego.
1 lipca (niedziela) MDK zaprasza na koncert zespołu DGzZ, który odbędzie się na letniej scenie przy Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 18:00. - Koncert wprowadzi nas w wakacyjny, poetycki nastrój - zachęca Hanna Sasinowska z ostrowskiego MDK.

Zespół pisze o sobie: "jazzująco, poetycko, wielobarwnie malujemy świat z krainy łagodności". Własną muzyką okraszają teksty polskich poetów. Znanych: Jonasza Kofty, księdza Twardowskiego i mniej znanych: Piotra Brymasa i Grzegorza Kolasińskiego. Przenoszą słuchaczy w krainę łagodności.

REKLAMA
Zespół DGzZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela Gałązki - laureata wielu konkursów muzyki poetyckiej. DGzZ czyli Daniel Gałązka z Zespołem, tworzy bardzo ciekawą muzykę. Przejmujące teksty znanych poetów, sprawiają, że choć na chwilę zatrzymujemy się w zadumie i zaczynamy bardziej dostrzegać, co jest tak naprawdę ważne w życiu.

Zespół tworzą młodzi artyści, którzy mają wiele innych ciekawych pasji - co oczywiście ma pozytywny wpływ na jakość ich muzyki. W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. "Dotykam dachów".

Koncerty DGzZ to spektakle muzyczno - literackie. Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej. Podczas koncertów swoją poezję czyta Piotr Brymas, który jest autorem większości tekstów do piosenek prezentowanych przez zespół.

W razie niepogody koncert odbędzie się w sali widowiskowej.

Wstęp bezpłatny.

Źródło: MDK


Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]