Zostań geniuszem czyli Warsztaty Działań Twórczych

Dodano: 2 lipca 2012 10:05, Autor: Anna Krajewska-Polak

- Każde dziecko, niezależnie od tego, jakie ma stopnie w szkole, może poczuć się jak geniusz - mówi Anna Pieńkos zachęcając do uczestnictwa w I Wakacyjnych Warsztatach Działań Twórczych.

Stowarzyszenia Zacznij od Nowa oraz Anna Pieńkos z firmy tusiemaluje zapraszają w lipcu dzieci i młodzież na I Wakacyjne Warsztaty Działań Twórczych. - Każde dziecko, niezależnie od tego, jakie ma stopnie w szkole, może poczuć się jak geniusz, pod warunkiem, że świadomie wykorzystuje potencjał drzemiący w jego mózgu - mówi Anna Pieńkos, nauczycielka, malarka, miłośniczka kreatywnego spędzania czasu i prowadząca warsztaty.

W programie warsztatów zapoznanie z metodami szybkiego zapamiętywania, ćwiczenia myślenia twórczego, tworzenie witraży i kolaży, poznanie metod szybkiego czytania, ćwiczenia na synchronizację pracy obu półkul mózgowych, śmieciosztuka, dobór narzędzi do szybszego i efektywniejszego uczenia się.

REKLAMA- Ponieważ takie warsztaty prywatnie kosztują bardzo dużo i zwykle chodzą na nie tylko dzieci, które na to stać, to wpadliśmy na pomysł, by moją wiedzę przekazać też innym. - mówi Anna Pieńkos. Stowarzyszenie Zacznij od Nowa szukało i nadal szuka osób, które zapewnią materiały plastyczne na warsztaty.

Warsztaty będą opierać się na metodach psychologii poznawczej oraz rozwijaniu zdolności manualnych dzieci. Dzięki nowo poznanym metodom będą mogły one dużo szybciej się uczyć, zapamiętywać i tworzyć poprzez bardziej efektywne wykorzystywanie mózgu, a w szczególnie jego prawej półkuli, która odpowiedzialna jest za rozpoznawanie kolorów, wzorów, kształtów i ich zależności. To w niej swoje źródło ma intuicja i wyobraźnia, na których będziemy bazować na warsztatach.

Warsztaty będzie prowadziła Anna Pieńkos, wykładowca technik szybkiego czytania i zapamiętywania oraz malarka, fotograficzka, podróżniczka bliska i daleka. Wstęp wolny. Pierwsze spotkanie w czwartek o 16.30. Zapisy - [email protected]Zdjęcia: tusiemaluje.pl

Zobacz również

Wakacje z Miejskim Domem Kultury

27 czerwca 2012, Anna Krajewska-Polak

W lipcu ostrowski MDK zaplanował mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będą tańce, śpiew, granie i zajęcia ceramiczne i cyrkowe, przyjdzie teatr. Nie zabraknie również konkursów, gier i zabaw. Wszystkie warsztaty są bezpłatne.

Dzikie kąpieliska oznakowane

25 czerwca 2012, Adrian Paszczyk

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej skontrolowali "dzikie kąpieliska", sprawdzając prawidłowość ich oznakowania.

Ostatnie wolne miejsca na wakacyjny kurs tańca!

22 czerwca 2012, Anna Krajewska-Polak

Przyjdź w wakacje do Kotłowni na kurs tańca towarzyskiego. To dobry czas, by rozpocząć swoją przygodę z tańcem.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]