Wygrana Ostrovi z III-ligowcem

Dodano: 17 lipca 2012 08:22, Autor: Tomasz Krupa

W pierwszym spotkaniu kontrolnym rozpoczętych kilka dni temu przygotowań do sezonu 2012/13 piłkarze KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka wygrali z ŁKSem 1926 Łomża 1:3.
Ten sparing miał za zadanie przede wszystkim "rozruszać" graczy po przerwie jaką mieli od zakończenia poprzedniego sezonu w IV lidze. Pierwsza połowa mogła podobać się dla zgromadzonej publiczności. Brakowało jedynie strzelonych bramek. Oba zespoły miały kilka sytuacji do zdobycia bramki, niestety w obu przypadkach brakowało skuteczności. W tym spotkaniu w barwach ŁKS-u Łomża wystąpił były szkoleniowiec/zawodnik Ostrovi - Marcin Truszkowski. Oprócz Truszkowskiego w zespole gospodarzy w pierwszej połowie byli testowani z naszego regionu, pomocnik Łukasz Grzybowski (Olimpia Zambrów) i napastnik ostrołęckiej Narwi Przemysław Olesiński. Zespół Ostrovi wystąpił w tej części gry w mieszanym składzie, tj. rutyna połączona z młodością. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części gry trenerzy obu zespołów wprowadzili na boisko graczy rezerwowych. W zespole żółto-zielonych na placu gry zameldowali się Rafał Rakowiecki (ostatnio Bałtyk Koszalin), Kamil Wojdak (młodzieżowiec) i zawodnik testowany. Natomiast w zespole z Łomży z zawodników grających w pierwszej połowie pozostał jedynie Daniel Kacprzyk. Nowa "11" biało-czerwonych niestety nie spisała się zbyt dobrze w ocenie trenera ŁKS-u. Nasz zespół bardzo dobrze wykorzystał brak zgrania "ełkaesiaków" i po trzech błędach w defensywie ŁKS-u strzelił trzy bramki. Autorami goli byli Aleksander Zaremba, Arkadiusz Ciach i Robert Wilczewski. III-ligowcy od 70 minuty podenerwowani wynikiem spotkania zaczęli grać co raz lepiej, od tego momentu na boisku było widać znaczą przewagę zespołu z Łomży. Efektem tego była bramka Adriana Mleczka w 81 minucie po bardzo ładniej akcji. Do końca spotkaniu nie padły już żadne bramki i spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3 dla żółto-zielonych.

W zespole z Ostrowi Mazowieckiej z różnych przczyn zabrakło kilku zawodników grających na boiskach IV ligi.

ŁKS 1926 Łomża - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1-3 (0-0)
A. Mleczek - A. Zaremba, A. Ciach, R. Wilczewski
Ostrovia: A. Orłowski (45' R. Rakowiecki) - P. Kuczyński,A. Zaremba, M. Bednarczyk, P. Korzeb (45' K. Wojdak), S. Różański, R. Wilczewski, P. Gromek, D. Lipski, D. Wilczewski, A. Ciach