Ostrovia nokautuje Bug Wyszków

Dodano: 24 lipca 2012 08:40, Autor: Tomasz Krupa

W kolejnym sparingu zespół Ostrovi Ostrów Mazowiecka wygrał 6-2 z zespołem Bugu Wyszków.
W zeszłą sobotę na boisku w Zambrowie zespół KS Ostrovi rozgrywał kolejne spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu IV ligi. Tym razem rywalem żółto-zielonych był dobrze im znany z IV-ligowych boisk zespół Bugu Wyszków. W sezonie 2011/2012 oba zespoły dwukrotnie rywalizowali ze sobą o ligowe punkty. W pierwszym spotkaniu na jesieni w Ostrowi padł bezbramkowy remis, ale już na wiosnę piłkarze z Ostrowi Mazowieckiej mogli cieszyć się ze zwycięstwa (przyp. red. w Wyszkowie padł wynik 1-3 dla Ostrovi).

Zespół z Wyszkowa przystąpił do sparingu w Zambrowie w bardzo eksperymentalnym zestawieniu, z aż trzema juniorami młodszymi w wyjściowej "11". Pomimo takiego składu już w 3 minucie Wyszkowianie wychodzą na prowadzenie za sprawą Szymona Chalskiego, który wykorzystał rzut wolny w okolicach pola karnego Ostrovi. W pierwszej połowie tylko na tyle było stać drugi zespół zeszłego sezonu IV ligi. Później do głosu dochodzili już tylko piłkarze Ostrovi. Nasz zespół w pierwszej połowie spotkania zaaplikował, aż sześć bramek Bugowi. Autorami goli byli niezawodny Arkadiusz Ciach, który w tym spotkaniu popisał się hat-trickiem, Patryk Gromek x2 oraz Maciej Bednarczyk. Bramki dla żółto-zielonych padły po rażących błędach defensywy Bugu, a czasami nawet wręcz podwali piłkę naszym pomocnikom czy napastnikom.
Obraz gry zmienił się dopiero w drugiej połowie, kiedy w zespole z Wyszkowa pojawiło się więcej doświadczonych graczy. Dzięki temu zespół Bugu Wyszków nie stracił już bramki, a sam raz trafił do siatki rywala. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6-2 dla Ostrovi Ostrów Mazowiecka.

Kolejny sparing zespół Ostrovi rozegra już w najbliższą sobotę, tj. 28 lipca, a rywalem "kaesiaków" będzie zespół Makowianki Maków Mazowiecki.

Bug Wyszków - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2-6 (1-6)