Medalowa końcówka sezonu lekkoatletów UOLKA

Dodano: 24 września 2012 11:01, Autor: Adrian Paszczyk

Ostrowscy biegacze z sukcesami walczyli w kraju i za granicą. Doskonałe starty po raz kolejny zanotował Krzysztof Żebrowski.
Dwa złote medale wywalczył Krzysztof Żebrowski podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U23) odbywających się 1-2 września w Radomiu. Jeden medal zwieńczył bieg na 1500 metrów drugi na 800 metrów.

Podopieczny Andrzeja Wardaszki wraz z młodszymi zawodnikami klubu UOLKA szlifował formę do Mistrzostw Polski w Szklarskiej Porębie. Zanim jednak doszło do głównego startu, wziął udział w rywalizacji w Międzyzdrojach na dystansie 2000 metrów oraz w Koszalinie w biegu na 1500 metrów. W obydwu rywalizacjach sięgnął po złoto z czasami 5:07,84 i 3:42,86. Ostatnim sprawdzianem dla Krzysztofa Żebrowskiego był biegł we włoskim Rieti. Do rywalizacji na dystansie 1500 metrów stanęli obok zawodnika kubu UOLKA biegacze biorący udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Po dobrym biegu Krzysztof Żebrowski zajął 7 miejsce z czasem 3:40,40.

Swoje sukcesy na Mistrzostwach Mazowsza święcili także najmłodsi lekkoatleci klubu UOLKA. 9 września srebrny medal w kategorii młodzików na dystansie 600 metrów wywalczył Mateusz Kowalczyk. Również srebro na tym samym dystansie wywalczyła Karolina Lendzioszek. Dobre 6 miejsce na dystansie 1000 metrów zajął Mateusz Białach.

15-16 września w biegu na 100 metrów podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski brązowy medal wywalczyła Magdalena Ambroziak.

Kolejny ważny start 24 listopada w Olsztynie, gdzie odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Po 4 tygodniach roztrenowania od 10 października przygotowania do mistrzostw rozpocznie Krzysztof Żebrowski. Zawody są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy w biegach przełajowych, które odbędą się w Budapeszcie.

Do walki o tytuł Mistrza Ostrowi U-20, mimo nie najlepszej pogody, stanęło siedem drużyn.

Ostrovia w IV rundzie Pucharu Polski pojedzie do Pułtuska

24 września 2012, Tomasz Krupa

Żółto-zieloni w IV rundzie Okręgowego Pucharu Polski zmierzą się z zespołem Nadnarwianki Pułtusk.