Spotkanie autorskie z Zofią Kucówną

Dodano: 28 września 2012 11:13, Autor: Anna Krajewska-Polak

Zofia Kucówna napisała książkę, by pożegnać się z publicznością, zamknąć za sobą drzwi. Na wtorkowym spotkaniu w Ratuszu opowiadała o dzieciństwie w Komorowie, pracy pedagogicznej i życiu aktora.


25 września w sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego odbyło się spotkanie z aktorką i pisarką Zofią Kucówną. - Zachciało mi się napisać kolejną książkę - mówi artystka o publikacji "Szara godzina" w rozmowie z Cezarym Polakiem - dziennikarzem działu kultura w Gazecie Prawnej i publicystą Tygodnika Powszechnego. - Napisałam, by pożegnać się z publicznością, by w jakimś sensie zamknąć za sobą drzwi - dodaje.

REKLAMA
Urodzona w Warszawie, jednak dzieciństwo spędziła w Komorowie, które kojarzy jej się nadal z kosztelami i bezmięsnym kuglem. W czasie spotkaniu nie zabrakło wspomnień lokalnych, o sklepikach, ludziach i miejscach, których już nie ma. Artystka opowiadała o pięknym życiu przedwojennych elit, dziecięcych zabawach w Komorowie, ale też o "przewspaniałych plackach kartoflanych ze śmietaną", które Kucówna jadła w restauracji Ratuszowa.


Na spotkaniu obecny był również Ryszard Ejchekraut, którego artystka nazwała "Encyklopedią Komorowa", i z którym dyskutowała o historii Szkoły Podchorążych.

Zofia Kucówna wpisała się również do Księgi Pamiątkowej - Ostrowio Kochana! Przez całe życie towarzyszysz mi Ty i Komorowo i nijak nie mogę z serca Was wyrzucić. Tu zaczęłam chodzić, śmiać się, płakać, wzruszać, tęsknić za każdym dniem minionym. Wracam zawsze ze wzruszeniem i wielką miłością.


Komentarze

Dodano: 28 września 2012 11:16, tomton (tomton)

Czekałem na tę fotorelację. Dziękuję Pani Aniu.

 

Dodano: 28 września 2012 11:37, Eia (eia)

Jeśli potrzeba konkretnych zdjęć, a akurat takie zrobiłam, to mogę przysłać na maila

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]