UTW w Kalinowie

Dodano: 14 października 2012 22:15, Autor: Anna Krajewska-Polak

Słuchacze UTW spotkali się w dawnej leśniczówce w Kalinowie. Były anegdoty i opowieści z życia lasu, tańce na dechach, staropolski smalec i piwo kozicowe.
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Sekcji Zdrowej Żywności postanowili po raz kolejny połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego Mykita mogli się spotkać w dawnej leśniczówce w Kalinowie, oderwać od codzienności oraz, jak powiedziała Wiesława Polak - organizatorka spotkania, "przeżyć inspirującą przygodę na łonie natury".

REKLAMA
Sławomir Przeździecki, łowczy z Koła Mykita, zapoznał obecnych z tematem gospodarki łowieckiej, hodowli i ochrony zwierzyny oraz jej pozyskiwanie w drodze polowań lub odłowów. Nie zabrakło anegdot i wesołych opowieści z życia lasu.

Staropolski smalec, tradycyjne kurpiowskie piwo kozicowe, rozgrzewająca zupa czy wreszcie pączki, które grupa otrzymała z piekarni Jadwigi Grodeckiej, przyczyniły się do dobrego nastroją uczestników spotkania. Organizatorzy zapewnili ponadto przejażdżkę wozem i tańce na dechach. Chętni mogli również iść na spacer do lasu, który niektórych szczęściarzy przywitał pięknymi prawdziwkami.

<


Zobacz również

Teatr Capitol po raz kolejny w Ostrowi

13 października 2012, Opr. AKP

MDK zaprasza w listopadzie na spektakl "Drugi rozdział", w którym zagrają: Daria Widawska, Tamara Arciuch, Piotr Grabowski, Bartek Kasprzykowski.

Bambuko - niebawem premiera Kotłowni

11 października 2012, Opr. AKP

Już niebawem w Kotłowni długo oczekiwana premiera. Tym razem spektakl dla dzieci "Bambuko". Na premierę został zaproszony Maciej Wojtyszko, autor sztuki.

3 D w Ostrowi

9 października 2012, Anna Krajewska-Polak

Kino Ostrovia scyfryzowane. Przez trzy dni można bezpłatnie sprawdzić nową technologię. A już niebawem do obejrzenia "Bitwa pod Wiedniem", "Żółwik Sammy 2" i "Jesteś Bogiem".

Komentarze

Dodano: 14 października 2012 22:27, (sokacz)

.... i oraz przeżyć? tak powiedziała pani Wiesława czy napisała autorka???

 

Dodano: 14 października 2012 23:52, (sokacz)

Szybko poprawiliście, na marginesie czytajcie co piszecie.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]