Sukcesy ostrowskich bokserów

Dodano: 22 października 2012 11:42, Autor: Adrian Paszczyk

Mateusz Figiel wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski, trzej inni zawodnicy zakwalifikowali się do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.
27 i 28 października w Sokółce odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, do których zakwalifikowało się 3 zawodników klubu bokserskiego UOLKA - Albert Iwanicki 46 kg, Marcin Orzech 50 kg, Mateusz Białach 76 kg. Awans do zawodów uzyskali dzięki zwycięstwom w eliminacjach, które odbyły się 29 września w Warszawie (w klubie Legia).

Sukcesu sprzed roku nie powtórzył Mateusz Figiel, choć po raz kolejny wywalczył medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski, tym razem koloru brązowego (rok wcześniej zawodnik zdobył srebrny medal - przyp. red.). Mateusz prawo startu w mistrzostwach wywalczył dzięki występom w Grand Prix Pucharu Polski, gdzie należało uzyskać odpowiednią zdobycz punktową oraz wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawodnik klubu UOLKA już po trzech turniejach miał zapewniony start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Główna impreza tego roku odbyła się w dniach 2-6 października w Radomiu. Wzięło w niej udział 99 zawodników z 58 klubów z całej Polski. Mateusz Figiel w ćwierćfinale już w drugiej rundzie przez techniczny nokaut pokonał Marcina Sałagana z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W półfinale ostrowski zawodnik zmierzył się z Arkadiuszem Toborkiem z MOSiR Mysłowice. W tym starciu musiał uznać wyższość przeciwnika, z którym przegrał na punkty i ostatecznie zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

Bez punktu wrócili ostrowiacy z wyjazdowego spotkania w Raciążu.