Bramkowy remis MKS-u Małkinia

Dodano: 22 października 2012 18:21, Autor: Tomasz Krupa

Podopieczni Zbigniewa Suchodolskiego zremisowali 3-3 z Jabłonianką Jabłonna Lacka.
W niedzielne mgielne popołudnie zespół z Małkini Górnej rywalizował o ligowe punkty z czwartą drużyną siedleckiej okręgówki Jabłonianką Jabłonna Lacka. Początek spotkania należał do czerwono-zielonych, którzy w 5 minucie meczu wykorzystują rzut karny. Jeden z zawodników Jabłonianki w nieprzepisowy sposób blokował napastnika MKS-u. Sędzia spotkania nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Autorem pierwszego gola dla MKS-u był Adam Najgrodzki. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, już w 11 minucie Jabłonianka doprowadza do remisu za sprawą Grzegorza Przesmyckiego, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Dominika Sekuły i płaskim strzałem pokonał naszego golkipera. Z minuty na minutę rosła przewaga gospodarzy. Wiele szczęścia czerwono-zieloni mieli w 16 minucie, gdzie po strzale Wojciecha Grądzkiego piłka odbiła się od słupka. Kilka minut po tej akcji na strzał z przed pola karnego zdecydował się napastnik Jabłonianki Hubert Abramczuk. Jego strzał był na tyle silny, że "przełamał" ręce Sekuły i takim sposobem gospodarze objęli prowadzenie 2-1. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie. Czerwono-zieloni w pierwszych 45 minutach gry mieli kilka sytuacji bramkowych, ale za każdym razem brakowało skuteczności lub po prostu szczęścia (przy. red. po strzale jednego z zawodników MKS-u, zawodnik Jabłonianki wybija piłkę z linii bramkowej).

Druga połowa to znowu dobra gra MKS-u, który w 54 minucie za sprawą Radosława Przesmyckiego doprowadza do remisu. Jabłonianka od tego momentu zaczęła grać bardziej ofensywnej, czego efektem było kilka groźnych akcji. Po jednej z takich akcji w polu karnym zostaje faulowany napastnik gospodarzy. Do rzutu karnego podszedł Dariusz Milik, który pewnie pokonuje Sekułę. Na podwyższenie wyniku miał okazję po raz kolejny zawodnik gospodarzy Hubert Abramczuk, który uderzył w poprzeczkę oraz Wojciech Grądzki, który w sytuacji sam na sam z Dominikiem Sekułą przegrał pojedynek. MKS grał do samego końca i dzięki takiej postawie w doliczonym czasie gry, na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Imiński. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

Jabłonianka Jabłonna Lacka - MKS Małkinia 3-3 (2-1)
Bramki:
G. Przesmycki, H. Abramczuk, D. Milik - A. Najgrodzki, R. Przesmycki, A. Imiński
MKS:Sekuła - Tarnowski, Sadowski, Suszczyński, (75' Rościszewski), Gromek P. - Imiński, Gromek Ł. (70' Sadowski M) Skłodowski(65' Przesmycki), Najgrodzki, Borowy, Domalewski

Bez punktu wrócili ostrowiacy z wyjazdowego spotkania w Raciążu.

Czerwono-zieloni zgarniają 3 pkt

16 października 2012, Tomasz Krupa

W zeszłą niedziele piłkarze z Małkini Górnej pokonali outsidera ligi zespół Zorzy Sterdyń 4-2.