Dwie drogi Radosława Grabowskiego

Dodano: 30 października 2012 09:15, Autor: Opr. AKP

Radosław Grabowski dwadzieścia pięć lat temu rozpoczął przygodę z karate, jednocześnie rozwijał pasję fotograficzną. Dziś w ostrowskim MDK można podziwiać jego pracę na wystawie "Dwie drogi".

Przez cały listopad w małej sali MDK można oglądać wystawę zdjęć "Dwie drogi"ostrowskiego fotografika Radosława Grabowskiego.


- Znakomite wyczucie akcji. Czerń i biel wzmacniająca dynamikę zdjęć. Energia, ruch i walka w sensie fizycznym i psychicznym. Kadry jak fotosy z filmów akcji...- komentuje wystawę Mirosław Kisielewski, fotografik i członek grupy Fotograffiti.


REKLAMA

Dwadzieścia pięć lat temu rozpoczął przygodę z karate. Jednocześnie rozwijał pasję fotograficzną. - Ta wystawa jest punktem - jak mówi autor - w którym spotykają się dwie drogi - droga karate ( karate-do) oraz droga fotografii. W japońskiej kulturze często pojawia się pojęcie "do" jako drogi którą obraliśmy w życiu aby się doskonalić - dodaje.Zdjęcia na wystawie są czarno-białe, aby nie rozpraszały widza kolorowymi błyskami i mogły oddać emocje, i skupienie, zaangażowanie oraz piękno sztuki walki. Bez krzykliwych kolorów, bez reklam, bez natłoku informacji, która nas zewsząd atakuje.Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku od 9:00 do 18:00.


Radosław Grabowski urodził się w 1971 roku w Ostrowi Mazowieckiej. Jest absolwentem pedagogiki ze specjalnością kulturalno - oświatową oraz pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej na WRSP w Siedlcach. Fotografuje od rozpoczęcia studiów. Jest członkiem ostrowskiej grupy Fotograffiti. Współpracuje z Miejskim Domem Kultury biorąc udział w ocenie prac konkursów fotograficznych, a także kilkakrotnie prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych czy zbiorowych. Jego drugą pasją jest karate. Wystawa "Dwie drogi" łączy obydwie te pasje.


Zdjęcia archiwum Radosława Grabowskiego

Zobacz również

II Ostrowski Konkurs Piosenki Dziecięcej

29 października 2012, Opr. AKP

MDK zaprasza dzieci w wieku od 3 do 9 lat do wzięcia udziału II Ostrowskiego Konkursu piosenki Dziecięcej "Piosenka dla Babci i Dziadka".

Dzień odkrywania talentów w gminie Małkinia Górna

24 października 2012, Zespół repoterów

Młodzież z gminy Małkinia Górna, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, pod kierunkiem instruktorów przygotowała prezentacje wytworów talentów.

Wystawa plastyczna w ostrowskiej Jedynce

18 października 2012, Klaudia Kuczyńska

Od paru dni w Gimnazjum Publicznym nr 1 można oglądać wystawę plastyczną poświęconą powstaniu Solidarności i Kampanii wrześniowej 1939.

Komentarze

Dodano: 30 października 2012 10:02, heninsyn (heninsyn)

... smętny tekst jednej ( jednak !!! ) tropy !

___
Średnie zdjęcia, a dużo twarzy - przy całej sympatiii do @autora.

@Zdjęć Autorze - zryj/zaryj się we wschodnio-rosyjsko-japońską ... właśnie Co, masz jakichś Guru których da się czytać ?

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]