"Bambuko", czyli skandal w krainie gier - po premierze

Dodano: 15 listopada 2012 18:39, Autor: Anna Krajewska-Polak

"Bambuko, najnowsza propozycja Kotłowni, to ciekawa historia, dobrze zbudowane postaci, dopracowane: muzyka, scenografia, choreografia i efekty świetlne. Najbliższy spektakl - 2 grudnia.

W sobotę i w niedzielę w naszym ostrowskim teatrze odbyła się jubileuszowa dwudziesta piąta premiera. Tym razem zdecydowali się na bajkę dla dzieci. Ostatni raz, osiem lat temu, można było zobaczyć "Kota w butach".


Cała bajka trwa osiemdziesiąt minut i jest podzielona na dwie części. Między aktami jest przerwa, w której można pójść do bufetu na kawę i ciastko.


Przy realizacji "Bambuko" wzięli pod uwagę bajki Disneya, gdzie każdy widz wyciągnie coś dla siebie. Ciekawa historia, dobrze zbudowane postaci, muzyka, scenografia, choreografia, efekty świetlne, mgła sceniczna, to wszystko składa się na magię teatru, która wciąga widza od początku do końca.


REKLAMA
Nowością jest to, że aktorzy w spektaklu śpiewają. Osiem piosenek, specjalnie skomponowanych przez Michała Swaczynę, znalazło się na nagranej płycie, która jest do kupienia po każdym spektaklu.


W spektaklu zagrało dziesięciu aktorów w wieku 12-16 lat, w tym aż ośmiu debiutantów. - Niedoświadczeni, wchodzą pierwszy raz na scenę i mają większe problemy w kreowaniu postaci, trzeba im poświęcić więcej uwagi i szczegółowiej poprowadzić. - opowiada Rafał Swaczyna, reżyser spektaklu. Jednak wszyscy przeszli kurs aktorski wcześniej na zajęciach w Kotłowni i byli na dwóch wakacyjnych warsztatach teatralnych.


- Nad sztuką zaczęliśmy pracować całą grupą scenicznie na początku sierpnia. Ja, jako reżyser, otrzymałem ten scenariusz w styczniu tego roku od profesora Macieja Wojtyszki (autora "Bambuko"), który osobiście pojawił się na niedzielnej premierze jako gość specjalny. - dodaje Rafał Swaczyna.


Maciej Wojtyszko, reżyser teatralny, filmowy, dziekan wydziału reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie, wypowiedział się po premierze, gratulując bardzo dobrej realizacji i wykonania ciężkiej pracy nad aktualizacją tekstu, który został napisany w 1985 roku.


"Bambuko" grane będzie minimum dwa razy w miesiącu, mamy nadzieję, że tak samo jak na premierze spotka się z dobrym przejęciem otwartej publiczności. Najbliższy spektakl już 2 grudnia 2012 o godz. 19.00.

Źródło:Scena Kotłownia


Zobacz również

Czytanie jest bajeczne

15 listopada 2012, Angelika Zaczkowska

Gimnazjaliści z powiatu ostrowskiego rywalizowali w konkursie pięknego czytania po niemiecku "Czytanie jest bajeczne".

Historyczne okruchy

13 listopada 2012, Julia Wityńska

- Zawsze Polakami, chociaż w innym świecie... - rozpoczął się piątkowy koncert "Okruchy historii" w ostrowskim Ratuszu.

Halloween w GP1

6 listopada 2012, Julia Wityńska

Po korytarzu GP1 chodzą Białe Damy, filmowe postacie, Baby Jagi i mumie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]