Hala MOSiR odczarowana - Sokół zwycięża z Grójcem

Dodano: 19 listopada 2012 14:48, Autor: Adrian Paszczyk

Ostrowscy koszykarze po raz pierwszy w obecnym sezonie sięgnęli po zwycięstwo w ostrowskiej hali MOSiR.
Forma koszykarzy Ostrowskiego Klubu Koszykówki Sokół w ostatnich meczach wyraźnie zwyżkuje. Po przegranych meczach na początku sezonu Sokół zaczyna grać koszykówkę, do której zdążył już przyzwyczaić swoich kibiców.

W minionej kolejce, 17 listopada, OKK Sokół zmierzył się w meczu domowym z MKS Grójec. Początek spotkania zdecydowanie należał do Sokoła, który na parkiet wyszedł mocno zmotywowany. Szybko zdobyta 10 punktowa przewaga u licznie zgromadzonej publiczności wywołała pewność, że Sokół tego dnia zdominuje swojego rywala. Tak się jednak nie stało, ponieważ Sokół zaliczył fatalną serię niecelnych rzutów, natomiast zawodnicy z Grójca mozolnie odrabiali straty. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się 5 punktowym zwycięstwem Sokoła.

W drugiej kwarcie obie ekipy nie pokazały zbyt wiele, a ten fragment gry można przede wszystkim wspominać ze względu na coraz brutalniejszą grę zawodników z Grójca. Braki kondycyjne i techniczne zastępowane były bezpardonową, fizyczną grą przyjezdnych. Taka gra mogła deprymować zawodników Sokoła, którzy prezentowali się na boisku coraz słabiej, choć drugą kwartę wygrali 14:10, to w kolejnej ulegli 14:18.

Na ostatnią kwartę ostrowscy koszykarze wyszli z 5 punktami przewagi, szybko została ona jednak roztrwoniona i koszykarze z Grójca zwietrzyli szansę na zwycięstwo. W ostatnich minutach meczu zawodnicy Sokoła zachowali zimną krew i poprawili skuteczność pod koszem. Koszykarze z Ostrowi Mazowieckiej rozgromili rywala w końcówce meczu pokazując, że mimo falującej formy są w stanie zawalczyć o najwyższą lokatę w grupie.

OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka - MKS Grójec 68:52 (20:15) (14:10) (14:18) (20:9)

Ostrowscy koszykarze zaliczyli udany tydzień w 3 lidze koszykówki, dopisując do swojego konta dwie wygrane.

Sokół bez szans w starciu z Polonią Warszawa!

5 listopada 2012, Adrian Paszczyk

Ostrowscy koszykarze przegrali 54:83 z MKSem Polonią Warszawa i przedłużyli niechlubną passę bez zwycięstw przed własną publicznością.

Sokół zwycięża na wyjeździe

29 października 2012, Adrian Paszczyk

MUKS Piaseczno nie było w stanie zagrozić Sokołowi, który odniósł pewne zwycięstwo 78:58.