Koszykówka. LEGIA II - SOKÓŁ 82:73. Nierówne szanse

Dodano: 22 października 2003 14:05, Autor: Waldemar Konarzewski

Legia II W-wa - SOKÓŁ Ostrów Maz. 82:73 (25:14) (27:20) (15:21) (15:18)

Punkty dla Sokoła zdobyli: Piotr Chmielewski - 26, Bartłomiej Pieńkowski - 17, Sławomir Starzak - 13, Paweł Skarpetowski - 9, Arkadiusz Spinek - 3, Krzysztof Wierzejski - 3, Grzegorz Helcbergiel - 2.

W sobotę, ostrowscy koszykarze po niezwykle zaciętym spotkaniu, ulegli w Warszawie dziewięcioma punktami jednemu z faworytów do awansu do II ligi, stołecznej Legii.
Początek meczu należał do warszawian, którzy szybko objęli prowadzenie 16:0. Jednak pięć minut później wynik już brzmiał 20;14 i pomału gra zaczynała się wyrównywać. Ostatecznie jednak kwartę wygrali gospodarze 25:14. Drugie 10 minut było podobne do końcówki pierwszej kwarty, stąd legioniści wykazując się bardzo dobrą skutecznością, powiększyli przewagę, schodząc na przerwę prowadząc 52:34.
Wydawało się, że wynik meczu jest przesądzony tym bardziej, że nasz zespół pojechał z różnych względów, tylko w siedmioosobowym składzie. Jednak na szczęście tak nie było. Nasi zawodnicy w trzeciej kwarcie zaczęli świetnie bronić strefą oraz rzucać za trzy punkty, co w konsekwencji przyniosło im wygraną 6 punktami. Dobra gra naszego zespołu trwała także w ostatniej kwarcie. Doszło do tego, że przewaga Legii stopniała na minutę przed końcem spotkania do 6 punktów. Jednak wtedy bardzo zdecydowanie do akcji wkroczyli sędziowie, kilkakrotnie puszczając wręcz brutalne zagrania gospodarzy. Było widać, że arbitrzy czuwają nad końcowym wynikiem. Nie dziwi więc fakt, że ostatecznie Legioniści potrafili utrzymać do końca przewagę i wygrać spotkanie.