M. Rowińska wicemistrzynią Polski seniorek.

Dodano: 22 października 2003 14:06, Autor: Waldemar Konarzewski

W Oławie w dniach 18-19.10 odbyły się mistrzostwa Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów. Zgodnie z przewidywaniami, a zarazem oczekiwaniami ostrowskich kibiców tej dyscypliny, ogromny sukces podczas nich odniosła siedemnastoletnia reprezentantka UOLKA Ostrów Maz., Malwina Rowińska, która w wadze do 53 kg zdobyła srebrny medal, uzyskując w dwuboju 145 kg (65+80). Zwyciężyła w tej kategorii wynikiem 162,5 kg (70+92,5) starsza o dziesięć lat od naszej zawodniczki Anna Czermińska (Czarni Góral)
Z przedstawionych wyników wydawać by się mogło, że Malwinie do złota brakowało dosyć dużo. W rzeczywistości w obu bojach, nasza zawodniczka po zaliczeniu pierwszych prób, walczyła na tych samych ciężarach co jej rywalka A. Czermińska. Na dziś jednak jeszcze okazały się one dla naszej sztangistki za ciężkie. Ale kto wie jak będzie za rok....
Bardzo udany start zaliczyły także pozostałe podopieczne Zygmunta Klepackiego. Magda Orłowska w kategorii do 75 kg uplasowała się na bardzo wysokiej piątej pozycji, uzyskując rezultat 147,5 (67,5+80). W tej kategorii najlepsza była E. Kuraś (LKS Przyjaźń Bartoszyce ) - 225 kg, przed D. Życzkowską (Strzelec Strzelin) - 175 kg (77,5+97,5), a miejsce 10 zajęła następna reprezentantka UOLKA Katarzyna Smosarska 100 kg (45+55). Ostatnia z naszych reprezentantek Aneta Nowak w kategorii do 69 kg uzyskała w dwuboju 130 kg, co dało jej ósmą lokatę w tej wadze.