XII Kolejka MLS. Ostrovia - GKS Strzegowo 4:1

Dodano: 31 października 2003 23:23, Autor: Waldemar Konarzewski

Po kilku przegranych, zespół Ostrovii odniósł w końcu zwycięstwo. Chociaż przeciwnik nie należał do najlepszych, to wygrana cieszy. Miejmy nadzieje, że sobotnie spotkanie będzie przełomowym przed kolejnymi meczami, w których piłkarze Ostrovii pokuszą się o kolejne punkty.

OSTROVIA Ostrów Maz. - GKS Strzegowo 4:1 (1:0)
Bramki: D. Koziara 45,68, T. Rępa 64, J. Jaworski 80 - Ł. Siedlecki 81.

Ostrovia: Śledziński - Krzak, Syposz, Kacprzak, Nienałtowski (65 E. Szyszkowski), Wilczewski, Tyl (46 Rolek), Różański (74 Szelaszuk), Koziara, Rępa, Jaworski.

Sobotni mecz był niezwykle ważny dla obu zespołów. Przegrani bowiem w tym pojedynku, praktycznie skazywali się na degradację z ligi. Na szczęście mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny, dzięki czemu możemy dalej liczyć na pozostanie naszych piłkarzy w MLS.
Od pierwszych minut przewagę posiadali nasi zawodnicy. Raz po raz sunęły ataki na bramkę gości, ale jak bywało wcześniej, znów zawodziła skuteczność. Dobrych okazji nie wykorzystali kolejno Tomek Repa i bardzo dobrze grający na lewej stronie Dawid Wilczewski. Na szczęście w 45 minucie po rzucie rożnym młody Damian Koziara głową zdobył bramkę, czym poprawił humory zziębniętych kibiców.
Drugą połowę nasi piłkarze grali pod silmy wiatr. Jednak nie miało to wpływu na przebieg meczu. Dalej przewagę posiadali nasi gracze. Dalej jednak nie potrafili wykorzystać znakomitych sytuacji. Dopiero w 64 minucie przełamał się Tomek Rępa i główką zdobył drugiego gola dla Ostrowian. Chwile potem wynik podwyższył strzałem z jedenastu metrów Koziara. Na 4:0 gola po indywidualnej akcji strzelił Jarek Jaworski. Goście odpowiedzieli przypadkową bramką w 81 minucie.