Po meczu walki Sokół zwycięża z Nadarzynem

Dodano: 8 marca 2013 10:55, Autor: Adrian Paszczyk

Zgodnie z przewidywaniami koszykarze z Nadarzyna postawili trudne warunki grającemu o drugą ligę Sokołowi. Mecz zakończył się jednak na korzyść gospodarzy.
7 marca w ostrowskiej hali MOSiR Ostrowski Klub Koszykówki Sokół zmierzył się GLKS Nadarzyn.

Już początek meczu pokazał, że nie będzie to łatwa przeprawa dla koszykarzy z Ostrowi Mazowieckiej. Dało się także zauważyć napięcie między obydwiema drużynami. Liczne faule z obydwu stron i twarda brutalna gra nie pozwalała na pokazanie finezji w grze.

Sokół jednak od pierwszych minut prowadził grę i utrzymywał minimalny dystans punktowy. W 3 kwarcie rywale po raz ostatni zbliżyli się na niebezpieczny dystans. Sokół musiał zaryzykować by odskoczyć na kilka punktów i to ryzyko opłaciło się, 2 celne "trójki" wyraźnie podłamały rywala, który chcąc grać szybciej popełniał coraz więcej błędów. W 4 kwarcie Sokół miał już ponad 20 punktową przewagę, rywal jednak zdołał jeszcze powalczyć o odrobienie strat, celnie trafiał "trójki" i skutecznie kontrował. Nie zdołał jednak odrobić całości strat i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 72:62.

W trakcie spotkania doszło również do dziwnej sytuacji. W końcówce meczu jeden z zawodników Nadarzyna po walce o piłkę pod koszem, padł na parkiet ściskając w dłoniach twarz. Po chwili wstał i nakrzyczał na sędziego, który wyrzucił go z boiska.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - GLKS Nadarzyn 72:62

AZS UW Warszawa nie dał rady ostrowskim koszykarzom, którzy odnieśli kolejne, pewne zwycięstwo we własnej hali.

Sokół lepszy od Żyrardowianki Żyrardów

22 lutego 2013, Adrian Paszczyk

Ty razem mecz Sokoła odbył się w nietypowym dniu i o nietypowej porze. Nie przeszkodziło to jednak koszykarzom z Ostrowi Mazowieckiej zwyciężyć.