Życie zaczyna się po...

Dodano: 12 marca 2013 06:37, Autor: Anna Krajewska-Polak

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku wiedzą, jak cieszyć się z tego, co się robi. Tym razem uczniowie z ostrowskiej Dwójki pokazali seniorom, ile ma wartości i jak piękne jest życie.
Jak poradzić sobie z upływającym czasem? - Najprostszy sposób? Zacząć się tym cieszyć. Doceniać to, co się robi, mieć z tego fun, ciągle chcieć więcej - mówi, już niebawem osiemdziesięciu trzy letni, Clint Eastwood. O tym wiedzą od dawna słuchacze ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po przejściu na emeryturę, nie zwolnili tempa życia. Uczą się języków, dbają o zdrowy styl życia, zwiedzają tereny bliższe czy dalsze, spotykają się, rozmawiają. Doświadczają zarówno dobrych, jak i złych rzeczy.

REKLAMA11 marca br., zaraz po wykładzie dr Marty Cywińskiej z Instytutu Filologii Polskiej "Tajemnice Transylwanii" na słuchaczy UTW czekała niespodzianka. Wiesława Polak, liderka Sekcji Zdrowej Żywności UTW, zaprosiła na spektakl "Być kobietą" przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Publicznych nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej.

- Osobiście uważam, że wielbić was panie, podziwiać, doceniać, przytulać, całować, dziękować powinniśmy - my panowie - codziennie, nie tylko raz w roku - mówi jeden z uczniów, rozpoczynając program. Uczniowie zabrali publiczność w magiczną podróż. Nieco sentymentalną, pełną różnorodnych brzmień, obrazów i wspomnień. Było wiele wzruszających momentów, kilka śmiesznych, trochę zwyczajnych, okraszonych pięknymi piosenkami Alibabek, Eleni, Anny Jantar czy Alicji Majewskiej.

Młodzież zaprezentowała piękny spektakl. Praca nad nim trwała zaledwie 3 tygodnie. W spektaklu wzięło udział ponad 30 uczniów, z gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej. Przedstawienie powstało pod kierownictwem nauczycieli : Ewy Subdy-Witkowskiej, Iwony Brzostek, Uliany Kikoły, Dominiki Pędzich, Marzeny Kacprzyk oraz pani Magdaleny Podleś. Na całością czuwała dyrektor Dorota Brzostek i jej zastępca Małgorzata Jamiołkowska.

- Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że czasami robimy błąd. - podsumowuje Wiesława Polak, organizatorka spotkania. - By uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych jeździmy do dużych miast, do innych ośrodków, a przecież możemy doświadczyć tego na miejscu. Mamy w Ostrowi placówkę na bardzo wysokim poziomie. Okazuje się , że Ostrowianie dużo potrafią, również w dziedzinie edukacji i kultury- dodaje pani Wiesława.

Wszystkie obecne panie otrzymały jeszcze po, symbolicznym dla Dnia Kobiet, goździku i słodkiej niespodziance.


Zobacz również

Dzień Kobiet na fit dance

10 marca 2013, Anna Krajewska-Polak

Części Dzień Kobiet nie będzie się już kojarzył z goździkami i czekoladkami, a ze zdrową aktywnością i ciekawym spędzeniem czasu.

Przedszkolaki świętują Dzień Kobiet

10 marca 2013, Alina Pyśk

Chłopcy z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej pokazali, jak ważne są dla nich kobiety i kobietki. Były kwiaty, życzenia, wiersze i piosenki.

Jacek Borkowski na Dzień Kobiet

8 marca 2013, Anna Krajewska-Polak

Na koncercie dedykowanym paniom, Jacek Borkowski zaprezentował przedwojenne szlagiery ze swojej ostatniej płyty, najpiękniejsze piosenki o miłości, nieco anegdot i żartów na tematy męsko-damskie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]