MDK zaprasza na koncert papieski

Dodano: 2 kwietnia 2013 08:45, Autor: opr. AKP

Osiem lat temu zmarł papież Jan Paweł II. Z okazji tej rocznicy ostrowski dom kultury zaprasza na koncert "Miłość mi wszystko wyjaśniła".

Dziś mija ósma rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji ostrowski MDK 8 kwietnia br. O godzinie 18.00 zaprasza na koncert poświęcony pamięci Papieża Polaka "Miłość mi wszystko wyjaśniła".

REKLAMAW programie, obok wierszy Karola Wojtyły, pieśni o tematyce religijnej od okresu baroku po czasy współczesne. W repertuarze znajdą się utwory m. in. Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendla, Karola Szymanowskiego, Mieczysława Karłowicza, ale również Bułata Okudżawy i Włodzimierza Korcza. W koncercie wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi Agnieszka Białek - mezzosopran i Sylwia Nowicka- sopran.

Bilety w cenie 30, 25 i 20 zł. można rezerwować telefonicznie w kasie kina pod numerem telefonu 29 745 40 91 (od wtorku do niedzieli w godzinach 16.00 - 21.00) bądź przez całą dobę w internetowym systemie rezerwacji .

Agnieszka Białek, to absolwentka teatrologii Uniwersytetu Łódzkiego i Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczka mistrzowskich kursów wokalnych m.in. Fedory Barbieri, Rolando Panerai, Renaty Scotto i Salvatore'a Fissichelli. Koncertowała w salach Ratusza Staromiejskiego Gdańska i Sopotu, współpracowała z Warszawskim i Łódzkim Towarzystwem Muzycznym. Brała udział w Międzynarodowych Spotkaniach Muzycznych w Międzyborowie. Dawała także recitale wokalne w cyklu Muzyka na Politechnice w Łodzi. Współpracowała z Europa Chor Akademii biorąc udział w projektach muzycznych prowadzonych m.in. przez Michaela Gielena, Emmanuela Krivine'a, Sylvaina Cambrelinga w Niemczech, Austrii, Luksemburgu, Szwajcarii, Portugalii. Od trzech lat jest członkiem zespołu Teatru Wielkiego w Łodzi. Można ją zobaczyć m.in. jako Druhnę w Wolnym Strzelcu C. Webera, Nimfę w Rusałce A. Dvoraka i Guwernantkę w Damie Pikowej P. Czajkowskiego.
Sylwia Nowicka, to absolwentka Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu solowego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich włoskiego bel canta prowadzonych m.in. przez Teresę Żylis - Garę i Fiorenzę Cosotto. Od 1998 r. była solistką Teatru Muzycznego w Łodzi, kreującą pierwszoplanowe role operetkowe. Następnie była solistką Teatru Muzycznego w Lublinie oraz aktorką Teatru Dramatycznego im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Oklaskiwana w rolach: Daisy z "Balu w Savoyu" P. Abrahama, Rosalinda z "Zemsty nietoperza" J. Straussa, Losu z "Greka Zorby" J. Steina, Hudl ze "Skrzypka na dachu" J. Bocka. Koncertowała w Niemczech, Holandii i Belgii, współpracowała z Filharmonią Płocką i Kaliską. Obecnie pracuje w Teatrze Wielkim w Łodzi kreując m.in. partie Mercedes w "Carmen" G. Bizeta oraz Ilki w "Hrabinie Maricy" E. Kalmana.

Artystkom na fortepianie towarzyszyć będzie Zbigniew Rymarczyk - absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów, w Katedrze Fortepianu. Od 2005 roku jest akompaniatorem zespołów i solistów w Filharmonii Łódzkiej i Teatrze Wielkim w Łodzi. Współpracuje także z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej, zespołem All`Antico. Jest także laureatem III miejsca w Międzynarodowym Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi.

Agnieszka Białek - mezzosopran


Sylwia Nowicka - sopran


Zdjęcia MDK Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Casting do grupy tanecznej Slide

2 kwietnia 2013, Anna Krajewska-Polak

W Ostrowi powstaje grupa taneczna dla młodych dziewczyn. 12 kwietnia odbędzie się casting.

Orędzie i spektakl z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

28 marca 2013, Anna Krajewska-Polak

Orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przygotował włoski noblista, Dario Fo. W ostrowskim tatrze odczytał je Rafał Swaczyna.

Zespół Łzy na Dniach Ostrowi 2013

27 marca 2013, Anna Krajewska-Polak

Gwiazdą XI Dni Ostrowi będzie zespół Łzy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]