Wystawa gobelinów w MDK

Dodano: 17 kwietnia 2013 09:35, Autor: opr. AKP

W MDK w Ostrowi Mazowieckiej można oglądać wystawę tatrzańskiej artystki Katarzyny Bali.

Do 6 maja br. w MDK w Ostrowi Mazowieckiej można oglądać wystawę gobelinów o tematyce hippicznej. Autorką jest Katarzyna Bala, artystka, która urodziła się w Białce Tatrzańskiej, a wychowywała w pobliskiej Bukowinie, w twórczej rodzinie pośród kolorowych haftów mamy i rysunków ojca.

REKLAMAArtystka ukończyła Technikum Tkactwa Artystycznego w Zakopanem pod kierunkiem m.in. Marty Gąsienicy Szostak i Zofii Krzeptowskiej. Po ukończeniu szkoły pracowała w Poznaniu w pracowni artystycznej Urszuli Plewki-Szmidt. Od 1988 mieszka w Zawiszynie koło Węgrowa. Dzieli czas pomiędzy rodzinę i twórczość artystyczną. Jej prace znajdują się w instytucjach publicznych, muzeach i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Artystka jest autorką projektu i realizacji zaginionej tkaniny z sypialni króla St. Augusta na Zamku Królewskim w Warszawie. Największy dotychczasowy sukces to wygrana w konkursie na tkaninę artystyczną do sali konferencyjnej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej "Nasza Matka Ziemia".


W twórczości artystki ważna była bliska współpraca z profesorem Ludwikiem Maciągiem, której efektem jest seria gobelinów o tematyce hippicznej. Część z nich można obejrzeć na wystawie w Miejskim Domu Kultury. Kolorytem gobelinów podobnie jak kolorami malarstwa można cieszyć oczy jedynie w bezpośrednim odbiorze. Oprócz płaskiej tradycyjnej techniki, artystka wykorzustuje sploty nadające tkaninie fakturę i przestrzenność.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-16.00 (z wyjątkiem wtorku miedzy 10.00-11.00 i środy między 13.00-14.00). Po godz. 16.00 po uzgodnieniu telefonicznym. Wystawa potrwa do 6 maja br.Źródło: MDK
Zdjęcia: Studio Fotografia Wideofilmowanie K. Pierzchanowski

Zobacz również

Koncert charytatywny dla Julki Szydlik

16 kwietnia 2013, Anna Krajewska-Polak

Młodzieżowy Klub Wolontariusza oraz Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą zapraszają 22 kwietnia br. na koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na wózek rehabilitacyjny dla Julki Szydlik.

Lutosławski i Tuwim w ostrowskim kinie

16 kwietnia 2013, Klaudia Kuczyńska

Piękne wiersze dla dzieci i najwyższej klasy ich wykonanie przy muzyce Witolda Lutosławskiego to to, co można było usłyszeć na sali kinowej ostrowskiego MDK.

Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

15 kwietnia 2013, Anna Krajewska-Polak

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza nauczycieli na warsztaty, w czasie których uczestnicy poznają kurpiowską sztukę robienia kwiatów z bibuły.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]