Wystawa gobelinów w MDK

Dodano: 17 kwietnia 2013 09:35, Autor: opr. AKP

W MDK w Ostrowi Mazowieckiej można oglądać wystawę tatrzańskiej artystki Katarzyny Bali.

Do 6 maja br. w MDK w Ostrowi Mazowieckiej można oglądać wystawę gobelinów o tematyce hippicznej. Autorką jest Katarzyna Bala, artystka, która urodziła się w Białce Tatrzańskiej, a wychowywała w pobliskiej Bukowinie, w twórczej rodzinie pośród kolorowych haftów mamy i rysunków ojca.

REKLAMAArtystka ukończyła Technikum Tkactwa Artystycznego w Zakopanem pod kierunkiem m.in. Marty Gąsienicy Szostak i Zofii Krzeptowskiej. Po ukończeniu szkoły pracowała w Poznaniu w pracowni artystycznej Urszuli Plewki-Szmidt. Od 1988 mieszka w Zawiszynie koło Węgrowa. Dzieli czas pomiędzy rodzinę i twórczość artystyczną. Jej prace znajdują się w instytucjach publicznych, muzeach i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Artystka jest autorką projektu i realizacji zaginionej tkaniny z sypialni króla St. Augusta na Zamku Królewskim w Warszawie. Największy dotychczasowy sukces to wygrana w konkursie na tkaninę artystyczną do sali konferencyjnej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej "Nasza Matka Ziemia".


W twórczości artystki ważna była bliska współpraca z profesorem Ludwikiem Maciągiem, której efektem jest seria gobelinów o tematyce hippicznej. Część z nich można obejrzeć na wystawie w Miejskim Domu Kultury. Kolorytem gobelinów podobnie jak kolorami malarstwa można cieszyć oczy jedynie w bezpośrednim odbiorze. Oprócz płaskiej tradycyjnej techniki, artystka wykorzustuje sploty nadające tkaninie fakturę i przestrzenność.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-16.00 (z wyjątkiem wtorku miedzy 10.00-11.00 i środy między 13.00-14.00). Po godz. 16.00 po uzgodnieniu telefonicznym. Wystawa potrwa do 6 maja br.Źródło: MDK
Zdjęcia: Studio Fotografia Wideofilmowanie K. Pierzchanowski

Zobacz również

Koncert charytatywny dla Julki Szydlik

16 kwietnia 2013, Anna Krajewska-Polak

Młodzieżowy Klub Wolontariusza oraz Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą zapraszają 22 kwietnia br. na koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na wózek rehabilitacyjny dla Julki Szydlik.

Lutosławski i Tuwim w ostrowskim kinie

16 kwietnia 2013, Klaudia Kuczyńska

Piękne wiersze dla dzieci i najwyższej klasy ich wykonanie przy muzyce Witolda Lutosławskiego to to, co można było usłyszeć na sali kinowej ostrowskiego MDK.

Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

15 kwietnia 2013, Anna Krajewska-Polak

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza nauczycieli na warsztaty, w czasie których uczestnicy poznają kurpiowską sztukę robienia kwiatów z bibuły.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]