Akcja Ratujmy Ziemię (zdjęcia)

Dodano: 29 kwietnia 2013 12:25, Autor: MP nr 1

Sześciolatki wzięły udział w akcji ekologicznej pod nazwą "Ratujmy Ziemię", w ramach której w czwartek, 25 kwietnia br., wyruszyły wyposażone w worki na śmieci i gumowe rękawiczki zbierać
Przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola Nr 1 przy ulicy Batorego słowo nuda nie jest znane. Nauczycielki dbają o to, żeby dzieci w ciekawy i atrakcyjny sposób uczyły się otaczającego je świata i żeby nie były to tylko zajęcia przedszkolnych salach, ale także zajęcia w terenie, dlatego też w ramach tygodnia ekologicznego 6- latki wzięły udział w wewnatrzprzedszkolnej akcji ekologicznej pod nazwą "Ratujmy Ziemię", w ramach której w czwartek, 25 kwietnia br., wyruszyły wyposażone w worki na śmieci i gumowe rękawiczki zbierać papierki, butelki, puszki i inne odpady z terenu wokół pomnika Księżnej Anny Mazowieckiej i na osiedlu przy ulicy Partyzantów i Stefana Batorego.

REKLAMA
Akcję oczywiście zawsze poprzedza cykl zajęć o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, na których dzieci dowiadują się jakie niebezpieczeństwa zagrażają środowisku przyrodniczemu, gdy nie będziemy o nie dbać. Dzieci również namówione przez swoje Panie zachęcają rodziców do dbania o swoje otoczenie. Głównym celem corocznej akcji jest propagowanie zasad ochrony przyrody i podniesienie świadomości ekologicznej wśród przedszkolaków.


Akcja "sprzątania świata" skierowana jest do wszystkich - dużych i małych, to najchętniej uczestniczą w niej właśnie przedszkolaki, które z wielkim zaangażowaniem zbierały śmieci. Takie inicjatywy uczą dzieci już od najmłodszych lat postaw proekologicznych.


Dzieci dobrze wiedzą, że jesteśmy częścią przyrody i konieczność jej ochrony jest naszym obowiązkiem. Niszcząc naturalne środowisko, niszczymy siebie - takie hasło przyświecało zbiórce śmieci przez przedszkolaki z MP Nr 1. Jak widać na załączonych fotografiach humor i zapal nie opuszczał dzieci, bo jakże miło jest spędzać czas w czystym otoczeniu, gdzie pachną "tylko" kwiatki!
Więcej zdjęćhttp://www.ostrowmaz.com/galeria/album/10

Zobacz również

Światowy Dzień Ziemi w ZSP Nr 1

29 kwietnia 2013, Magdalena Podleś i Beata Kaczyńska

W związku z obchodami Dnia Ziemi uczniowie ostrowskiej Dwójki z klasy V b, pod opieką pań Magdaleny Podleś i Beaty Kaczyńskiej, przygotowali krótką scenkę pod tytułem "Proces w sprawie śmieci".

Maturzyści zakończyli rok szkolny (zdjęcia)

28 kwietnia 2013, Anna Krajewska-Polak

W ostatni piątek uczniowie klas maturalnych mieli zakończenie roku szkolnego. W ostrowskich szkołach były z tej okazji akademie, a absolwenci odebrali świadectwa, nagrody i wyróżnienia.

Przedszkolaki poznają zdrowy styl życia

28 kwietnia 2013, Monika Jechna

Przedszkolaki odbyły wycieczkę do gabinetu pielęgniarki. Poza poznaniem specyfiki pracy, dowiedziały się również jak ważne dla zdrowia jest spożywanie warzyw i owoców czy dbanie o higienę osobistą.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]