Akcja Ratujmy Ziemię (zdjęcia)

Dodano: 29 kwietnia 2013 12:25, Autor: MP nr 1

Sześciolatki wzięły udział w akcji ekologicznej pod nazwą "Ratujmy Ziemię", w ramach której w czwartek, 25 kwietnia br., wyruszyły wyposażone w worki na śmieci i gumowe rękawiczki zbierać
Przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola Nr 1 przy ulicy Batorego słowo nuda nie jest znane. Nauczycielki dbają o to, żeby dzieci w ciekawy i atrakcyjny sposób uczyły się otaczającego je świata i żeby nie były to tylko zajęcia przedszkolnych salach, ale także zajęcia w terenie, dlatego też w ramach tygodnia ekologicznego 6- latki wzięły udział w wewnatrzprzedszkolnej akcji ekologicznej pod nazwą "Ratujmy Ziemię", w ramach której w czwartek, 25 kwietnia br., wyruszyły wyposażone w worki na śmieci i gumowe rękawiczki zbierać papierki, butelki, puszki i inne odpady z terenu wokół pomnika Księżnej Anny Mazowieckiej i na osiedlu przy ulicy Partyzantów i Stefana Batorego.

REKLAMA
Akcję oczywiście zawsze poprzedza cykl zajęć o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, na których dzieci dowiadują się jakie niebezpieczeństwa zagrażają środowisku przyrodniczemu, gdy nie będziemy o nie dbać. Dzieci również namówione przez swoje Panie zachęcają rodziców do dbania o swoje otoczenie. Głównym celem corocznej akcji jest propagowanie zasad ochrony przyrody i podniesienie świadomości ekologicznej wśród przedszkolaków.


Akcja "sprzątania świata" skierowana jest do wszystkich - dużych i małych, to najchętniej uczestniczą w niej właśnie przedszkolaki, które z wielkim zaangażowaniem zbierały śmieci. Takie inicjatywy uczą dzieci już od najmłodszych lat postaw proekologicznych.


Dzieci dobrze wiedzą, że jesteśmy częścią przyrody i konieczność jej ochrony jest naszym obowiązkiem. Niszcząc naturalne środowisko, niszczymy siebie - takie hasło przyświecało zbiórce śmieci przez przedszkolaki z MP Nr 1. Jak widać na załączonych fotografiach humor i zapal nie opuszczał dzieci, bo jakże miło jest spędzać czas w czystym otoczeniu, gdzie pachną "tylko" kwiatki!
Więcej zdjęćhttp://www.ostrowmaz.com/galeria/album/10

Zobacz również

Światowy Dzień Ziemi w ZSP Nr 1

29 kwietnia 2013, Magdalena Podleś i Beata Kaczyńska

W związku z obchodami Dnia Ziemi uczniowie ostrowskiej Dwójki z klasy V b, pod opieką pań Magdaleny Podleś i Beaty Kaczyńskiej, przygotowali krótką scenkę pod tytułem "Proces w sprawie śmieci".

Maturzyści zakończyli rok szkolny (zdjęcia)

28 kwietnia 2013, Anna Krajewska-Polak

W ostatni piątek uczniowie klas maturalnych mieli zakończenie roku szkolnego. W ostrowskich szkołach były z tej okazji akademie, a absolwenci odebrali świadectwa, nagrody i wyróżnienia.

Przedszkolaki poznają zdrowy styl życia

28 kwietnia 2013, Monika Jechna

Przedszkolaki odbyły wycieczkę do gabinetu pielęgniarki. Poza poznaniem specyfiki pracy, dowiedziały się również jak ważne dla zdrowia jest spożywanie warzyw i owoców czy dbanie o higienę osobistą.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]