Karate: Maria Jasko tuż za podium Mistrzostw Polski

Dodano: 7 maja 2013 10:55, Autor: Adrian Paszczyk

Zawodniczka karate z Ostrowi Mazowieckiej zajęła 5 miejsce na Mistrzostwach Polski.
Zawodniczka Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin pewnie zwyciężyła walkę eliminacyjną, by w 1/8 turnieju stanąć naprzeciw faworytki Agaty Kaliciak z Wrocławia. Wielokrotna mistrzyni polski pokonała Marię Jasko, która ostatecznie sklasyfikowana została na 5 miejscu.

- Maria walczyła z Agatą już wcześniej i nie były to dla niej pomyślne walki. - powiedział trener zawodniczki. - Mimo to odważnie stanęła na przeciw swojej oponentki i jako jedna z nielicznych zawodniczek potrafiła walczyć z nią jak równa z równą. - komplementował swoją podopieczną.

W klubie żałują, że do walki nie doszło dopiero w finale. Maria Jasko miała być przygotowana do zmagań bardzo dobrze i wśród trenerów panowała opinia, że poradziłaby sobie z pozostałymi zawodniczkami i w walce finału prawdopodobnie zmierzyłaby się z Agatą Kaliciak.

Walki Marii Jasko można obejrzeć na stronie internetowej TVP Sport pod adresem (4 min. 30 sek. oraz 9 min. 30 sek.)http://sport.tvp.pl/10914920/mistrzostw-polski-karate-kyokushin-w-swinoujsciu

Źródło: OKKK

1 złoty, 1 srebrny i 6 brązowych medali wywalczyli karatecy z Ostrowi Mazowieckiej. Przedstawiamy zdjęcia walczących zawodników.

Niesamowite zdjęcia z ostrowskiego turnieju karate

20 marca 2013, Adrian Paszczyk

Zobacz galerię zdjęć z mistrzostw karate, które odbyły się w Ostrowi Mazowieckiej.

Karatecy walczyli w mistrzostwach w Ostrowi

19 marca 2013, Adrian Paszczyk

W dwóch kategoriach mistrzowskich walczyli zawodnicy podczas turnieju rozegranego w Ostrowi Mazowieckiej.