Ostrovia traci kolejne punkty (zdjęcia)

Dodano: 16 maja 2013 16:08, Autor: Mateusz Kryspin

KS Ostrovia po bezbramkowym remisie z Wkrą Żuromin spadła w ligowej tabeli na 9 miejsce.
KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka w ramach 25 kolejki IV ligi mazowieckiej na własnym stadionie rywalizowała z drużyną Wkry Żuromin. Przed meczem Wkra traciła do Ostrovi tylko dwa punkty, więc mogliśmy się spodziewać bardzo wyrównanej rywalizacji. Nasi piłkarze bardzo poważnie podeszli do przeciwnika. Już od pierwszych minut "Żółto - Zieloni" próbowali narzucić swój styl gry, jednak zawodnicy z Żuromina byli dobrze zorganizowani w obronie.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarz ostrowskiego klubu Mariusz Malanowski doznał kontuzji i musiał opuść plac gry. Zawodnikiem zajęła się opieka medyczna. W drugiej części spotkania obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji, jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką. Najbliżej strzelania gola był napastnik KaeSu Arkadiusz Ciach. Piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę bramki przeciwników. Do końca meczu inicjatywa należała do gospodarzy, jednak nie przełożyło się to na wynik potkania. Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka drugi mecz z rzędu kończą wynikiem 0:0. Okazja do przełamania nastąpi już w najbliższą niedzielę (19 maja). "Żółto - Zielonych" czeka bardzo trudne spotkanie w Płocku z miejscową Wisłą II.

Naszych piłkarzy pełne 90 min wspierała ostrowska "Żyleta". Inicjatywa przywrócenia ruchu kibicowskiego na stadionie przy ulicy Warchalskiego cały czas się rozwija. Organizatorzy apelują do wszystkich sympatyków piłki nożnej o dołączanie się do wspólnego dopingu w następnych meczach KaeSu.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Wkra Żuromin 0-0

Ostrovia: A. Orłowski - M. Gromek, M. Malanowski (D. Lipski), K. Małkiński, K. Wojdak, H. Ochidi, R. Wilczewski, A. Zaremba, D. Wilczewski (Dębkowski T.), A. Ciach, P. Zacheja (Wiśniewski P.)

Żółta kartka: 88 minuta Gromek Marcin (Ostrovia), 90+1 Nowacki Bartłomiej, 90+2 Kamiński Cezary (Wkra)

Wyniki pozostałych meczy 25 kolejki (15 maja 2013):

KS Łomianki 1-0 Bug Wyszków
Błękitni Gąbin 1-1 Wisła II Płock
Nadnarwianka Pułtusk 0-0 Błękitni Raciąż
Mławianka Mława 4-0 Huragan Wołomin
Kasztelan Sierpc 3-2 Bzura Chodaków (Sochaczew)
Mazur Gostynin 1-4 MKS Przasnysz
Czarni Węgrów 2-1 Narew Ostrołęka

Tabela po 25 kolejce:

W piątkowym Turnieju Tenisa Stołowego Środowiskowych Domów Samopomocy udział drużyny z terenu województwa mazowieckiego. Wstęp wolny.

Turniej tenisa deblowego w Ostrołęce

16 maja 2013, Milena Brzózka

Już w najbliższą sobotę rozegrany zostanie pierwszy w tym sezonie turniej deblowy. Na zawody zaprasza Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej oraz Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe.

Grand Prix w Tenisie Ziemnym. Zobacz wyniki zawodów

16 maja 2013, Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe

Krzysztof Bułkowski z Łomży wygrał pierwsze zawody zaliczane do cyklu Grand Prix Czterech Miast. W finałowym spotkaniu pokonał Waldemara Rępę z Ostrowi Mazowieckiej 9:2.