Prezydentowa Karolina Kaczorowska. Stanisławów, Sybir, Afryka, Londyn

Dodano: 24 maja 2013 21:35, Autor: Mateusz Kryspin

Promocja książki Iwony Walentynowicz "Prezydentowa Karolina Kaczorowska. Stanisławów - Sybir - Afryka - Londyn". Gościem honorowym była bohaterka książki.


W piątek, 24 maja w Sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się promocja książki Iwony Walentynowicz "Prezydentowa Karolina Kaczorowska. Stanisławów - Sybir - Afryka - Londyn".

Karolina Kaczorowska była żoną Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta II Rzeczypospolitej, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Była Pierwsza Dama RP należy do pokolenia, które nazywano straconym pokoleniem Kolumbów. Po latach, opowiedziała o swych przeżyciach, by nie odeszły w zapomnienie. Autorką wspomnień jest Iwona Walentynowicz. Warto tutaj wspomnieć, iż pisarka wychowała się na "ziemi ostrowskiej" w miejscowości Szulborze Wielkie.

REKLAMASpotkanie rozpoczęło się od Koncertu Chopina w wykonaniu ostrowskiego pianisty i wieloletniego pedagoga Andrzej Sikory.

Licznie zgromadzeni goście z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii Karoliny Kaczorowskiej, której życie w szczególny sposób powiązane jest z losami Naszego Kraju. Sama Pani Prezydentowa powiedziała, że - "Książka mówi nie tylko o mnie, ale o losach całego pokolenia".

Karolina Kaczorowska urodziła się na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej. Po wybuchu II wojny światowej jej rodzinne miasto Stanisławów, znalazło się pod okupacją sowiecką. Podobnie jak wielu naszych rodaków została zesłana na Syberię. Po amnestii z 1941 roku wraz z innymi przez Związek Sowiecki, Iran, Indie przedostała się do Afryki. Potem trafiła na Wyspy Brytyjskie, gdzie poznała swojego męża Ryszarda Kaczorowskiego. Książka Iwony Walentynowicz, kończy się w momencie ich ślubu.

Spotkanie odbyło z inicjatywy Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Władysława Krzyżanowskiego. Uroczyście rozpoczęło XI Dni Ostrowi Mazowieckiej i III Dni Ziemi Ostrowskiej.

Zdjęcia: Mateusz Kryspin

Zobacz również

Konkurs historyczny w ostrowskim "Koperniku"

21 maja 2013, Mateusz Kryspin

27 kwietnia w LO im. Mikołaja Kopernika odbędzie się konkurs historyczny "Powstanie Styczniowe na Ziemi Ostrowskiej".

"Przewrót majowy" z 1926 roku oczami Ryszarda Ejchelkrauta

17 maja 2013, Mateusz Kryspin

Klub Dyskusyjny Miejskiej Biblioteki Publicznej poruszył temat "zamachu majowego" Józefa Piłsudskiego.

Szczegółowy program XI Dni Ostrowi Mazowieckiej 2013

13 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

Znamy już szczegółowy program Dni Ostrowi Mazowieckiej 2013. Jako gwiazda zapowiadany jest zespół Łzy. A poza tym: Żakinada, występy lokalnych zespołów, spektakl, koncert symfoniczny, Festiwal Przedszkolaków i wiele innych atrakcji.

Komentarze

Dodano: 6 czerwca 2013 17:29, (deimler)

Jak mozna tak zacnej osobie wreczyc sztuczne kwiaty...? - naturalne chyba nie byly bo fijolki sa pod ochrona.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]