Konkurs malarski w Bieli (zdjęcia)

Dodano: 10 czerwca 2013 10:45, Autor: opr. AKP

Blisko 90 osób wzięło udział w Plenerze-Konkursie Malarskim "Las w moich oczach". Młodzi uczestnicy mieli do wyboru tempery, akwarele, akryl i pastel olejną.

4 czerwca br. w lesie w Leśnictwie Biel odbył się Plener-Konkurs Malarski "Las w moich oczach". Wzięło w nim udział nieomal 90 osób - uczestników pleneru wraz z opiekunami.

REKLAMAMłodzież została rozwieziona do pięciu malowniczych punktów w lesie wybranych wcześniej przez organizatorów. Aby było sprawiedliwie miejsca były losowane, a to spowodowało wymieszanie grup i okazję do zapoznania kolegów i koleżanek z innych szkół. Prace powstawały w technikach wybranych przez młodych twórców, a do dyspozycji była tempera, akwarela, akryl i pastel olejna. Ta ostatnia cieszyła się największą popularnością.

Po powrocie do leśniczówki na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, a po posiłku spotkanie z ostrowskim artystą-rzeźbiarzem, Józefem Brodzikiem. Artysta zaprezentował kilka swoich prac, opowiedział o twórczych doświadczeniach, a na koniec każdy mógł spróbować jak trudna, ale jednocześnie pasjonująca jest praca w drewnie. Nad przebiegiem pleneru czuwał gospodarz nadleśniczy Piotr Uścian - Szaciłowski, a wspierali Leśniczy Edward Lipski z leśnikami i Regina Klimaszewska. Miejski Dom Kultury reprezentowała instruktor plastyki Jolanta Szulborska z uczestniczkami Pracowni Plastycznej.

Wyniki konkursu malarskiego "Las w moich oczach" podane podczas Leśnego Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w Leśnictwie Orło 16 czerwca od godziny 10.00. Tam odbędzie się wręczenie nagród laureatom i wystawa nagrodzonych prac.

Organizatorami Pleneru była Gmina Brok, Gmina Małkinia, Gmina Ostrów Mazowiecka, Gmina Wąsewo, Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka, Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej oraz Agro-turystyka Marzena Niegowska.

Zobaczcie galerię zdjęć z pleneruŹródło: MDK

Zobacz również

Przedszkolaki dały z siebie wszystko (zdjęcia)

10 czerwca 2013, Milena Brzózka

Olimpiada dla przedszkolaków odbyła się już po raz trzeci. W rywalizacji zwyciężyła drużyna Przedszkola nr 2.

Czerwiec i lipiec w Kotłowni

9 czerwca 2013, Anna Krajewska-Polak

Kończąc dziesiąty sezon działalności Teatr Scena Kotłownia zaprasza na "Bitwę morską". Ponadto zaprasza do Klubu Filmowego, na Koncert Dyplomantów, a w lipcu do nowych grup tanecznych.

Jury wybrało 15 laureatów Festiwalu Piosenki Filmowej (zdjęcia)

8 czerwca 2013, Anna Krajewska-Polak

Jury VIII Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej, spośród 44 solistów, wybrało 15 laureatów, którzy wystąpią 17 czerwca na gali finałowej. W czasie gali wystąpi również Aghata czyli Agata Rozumek.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]