Gala finałowa Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej (zdjęcia)

Dodano: 20 czerwca 2013 15:34, Autor: Anna Krajewska-Polak

17 czerwca br. w sali widowiskowo-kinowej MDK odbyła się gala finałowa Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej, będącej jednocześnie częścią obchodów Dnia Działacza Kultury. Gwiazdą Festiwalu była Agata Rozumek.
Tradycyjnie już Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej w Ostrowi Mazowieckiej połączony jest z obchodami Dnia Działacza Kultury. 17 czerwca br. w sali widowiskowo-kinowej MDK odbyła się gala finałowa Festiwalu, w czasie której nagrodzono laureatów.

REKLAMA
Powołane przez organizatora jury w składzie Agata Rozumek - przewodnicząca, Borys Wiktor Nosarzewski i Mirosław Dziewa po wysłuchaniu prezentacji 44 zgłoszonych do konkursu solistów podczas przesłuchań, które odbyły się 5 czerwca 2013 r. uhonorowało 15 osób.

W kategorii klas I - III szkoły podstawowej: III miejsce - Krystian Krasiński z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasienicy za piosenkę "Hej, sokoły" z filmu "Ogniem i mieczem", II miejsce (ex aequo) - Maria Rosińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagoszewie za piosenkę "Zakazany owoc" z filmu "Mów mi Rockefeller" oraz Julia Sztandera reprezentująca Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Puszek Okruszek" z filmu "Ludzie normalni", I miejsce - Jadwiga Danelczyk z Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Jak rozmawiać trzeba z psem" z filmu "Akademia Pana Kleksa",

W kategorii klas IV - IV szkoły podstawowej III miejsce (ex aequo) - Sandra Kuźma z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dudach za piosenkę "Ruchome piaski" z filmu "Nocne Graffiti" oraz Karolina Matys ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Meluzyna czyli Historia Podwodnej Miłości" z filmu "Podróże Pana Kleksa", II miejsce - Natalia Tyl z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasienicy za piosenkę "Dumka na dwa serca" z filmu "Ogniem i mieczem", I miejsce - Monika Wandzlewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Jedziemy autostopem" z serialu telewizyjnego "Ballada o Januszku.

W kategorii gimnazjum III miejsce - Kamila Drząszcz z Zespołu Szkół Publicznych w Komorowie za piosenkę "Magiczne ognie" z filmu pod tym samym tytułem, II miejsce - Zuzanna Tymińska ze Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Szklana pogoda" z serialu "Magda M.", I miejsce (ex aequo) - Olga Gajewska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Psalm stojących w kolejce" z filmu "80 milionów" oraz Katarzyna Smakosz ze Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Do kołyski" z filmu "Skazany na bluesa".

W kategorii szkół średnich III miejsce - Agata Szypulska ze Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej za wykonanie piosenki "Jaka róża, taki cierń" z serialu "Miodowe Lata", II miejsce - Sebastian Brejnak ze Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Soplicowo" z filmu "Pan Tadeusz", I miejsce - Kinga Goca z Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej za interpretację piosenki "Uciekaj, moje serce" z serialu "Jan Serce".


Dodatkową atrakcją gali finałowej Festiwalu był recital pochodzącej z naszego miasta artystki, Agathy czyli Agaty Rozumek, która nie bez wzruszenia opowiadała o swoich początkach pod okiem instruktora Janusza Spaulenoka. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, będąca laureatką organizowanego przez Empik konkursu Make More Music, mająca na swoim koncie występ w ubiegłorocznych Debiutach Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wystąpiła przed ostrowską widownią z autorskim programem. Tym ciekawszym, że połączonym ze wspominkami z różnych okresów życia artystki.


Nie zabrakło również kwiatów i życzeń z okazji Dnia Działacza Kultury. Dużo ciepłych słów pod swoim adresem usłyszeli pracownicy ostrowskiego domu kultury. O tym, jak ich działalność jest ważna, świadczy chociażby kariera Agaty Rozumek, której MDK pomógł rozwijać pasję.

Z okazji Dnia Działacza Kultury składamy najlepsze życzenia wszystkim twórcom i animatorom życia kulturalnego w Ostrowi Mazowieckiej. Dziękujemy za trud i pracę na rzecz rozwoju kultury lokalnej oraz wkład w krzewienie tradycji wśród mieszkańców naszego miasta. Życzymy wielu sukcesów, satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy oraz powodzenia w urzeczywistnianiu wszelkich przyszłych planów.


Zobaczcie galerie zdjęć z Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej


Zobacz również

Ogólnopolska Noc Profilaktyki w Ostrowi Mazowieckiej

20 czerwca 2013, MDK

W najbliższą sobotę o godzinie 15:30 przy Ratuszu Miejskim odbędzie się Ogólnopolska Noc Profilaktyki.

Inauguracja wystawy pt. "Powstanie 1863 roku - Gorzka Chwała" (zdjęcia)

20 czerwca 2013, UM Ostrów Mazowiecka

W Sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego można oglądać ekspozycję wystawy objazdowej poświęconej powstaniu styczniowemu pt. "Powstanie 1863 roku - Gorzka Chwała".

"Przygody Franka Ciamajdy" w MP Nr 3 (zdjęcia)

20 czerwca 2013, Aneta Zadworna

Z samodzielnie przygotowanym spektaklem do przedszkolaków przybył teatrzyk kukiełkowy Nataaniaolaaga założonym przez ostrowskie gimnazjalistki. Na spotkaniu obecni byli też policjanci, którzy opowiadali najmłodszym o bezpiecznym wypoczynku.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]