Zawodnicy UOLKA podnosili ciężary w Siedlcach (zdjęcia)

Dodano: 28 czerwca 2013 12:43, Autor: Agnieszka Pleńska

Na XIX Międzynarodowym Turnieju IWF im E. Bryzka w Siedlcach w wystartowało trzech zawodników i jedna zawodniczka z ostrowskiego klubu UOLKA.
W sobotę, 22 czerwca zawodnicy Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego rywalizowali w XIX Międzynarodowym Turnieju IWF im E. Bryzka w Skórcu, niedaleko Siedlec. W rywalizacjach wzięli udział zawodnicy z Polski, Finlandii, Łotwy i Litwy.

W turnieju rywalizowało 28 zawodników. Z ostrowskiego klubu UOLKA wystartowało czterech podopiecznych Zygmunta Klepackiego: Krystian Ojdanowski, Paweł Brylak, Anna Grala i startujący poza konkurencją Dominik Mikołajczyk.

Krystian Ojdanowski wyrwał 105 kg i podrzucił 140 kg, co zapewniło mu w dwuboju siódme miejsce. Tuż za nim uplasował się Paweł Brylak, który wyrwał 93 kg i podrzucił 120 kg. Startujący poza konkurencją Dominik Mikołajczyk wyrwał 125 kg i podrzucił 150 kg. Anna Grala (65 kg+78 kg) uplasowała się na szóstej pozycji z pośród trzynastu zawodniczek.

Warto wspomnieć też o majowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS do lat 15, w których zawodnicy UOLKA zajęli wysokie pozycje. Antonina Krygier zajęła w nich III miejsce w kategorii do 44 kg, wyrywając 29 kg i podrzucając 39. Karolina Ciota zajęła IV miejsce w kategorii do 48 kg (29kg+41kg), a Zuzanna Klepacka czwarte w kategorii do 58 kg (33kg+45kg).

W kategorii mężczyzn do 45 kg Krzysztof Pakuła (53kg+65kg) uplasował się na pierwszym miejscu. Z kolei Wiktor Pelc w kategorii do 56 kg zajął 13 pozycję, wyrywając 43 kg i podrzucając 56 kg. W kategorii do 69kg Daniel Ojdanowski (60kg+80kg) stanął tuż za podium. Patryk Głębocki (41kg+55kg) w kategorii do 85 kg zajął piąte miejsce.

W najbliższy weekend w Spale odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23, w których wystartuje ostrowska zawodniczka Magdalena Pędzich. Relacja z Mistrzostw wkrótce na OPI.

źródło zdj. UOLKA

W minioną sobotę odbyły się kolejne zawody z cyklu Turnieju Czterech Miast. Tym razem tenisistów gościł Zambrów. Było to trzecie z czterech miast, w których odbywa się ten turniej.

Podsumowanie rundy wiosennej ALPN

24 czerwca 2013, Mateusz Kryspin

W niedzielę odbyła się ostatnia, X kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Drużyna OPI ostrowmaz.com po wysokiej przegranej z BMB Budownictwo żegna się z rozgrywkami.

Turniej koszykówki ulicznej

24 czerwca 2013, Anna Krajewska-Polak

29-30 czerwca br. na orliku w Ekonomiku odbędą się zawody koszykówki ulicznej. Można już zgłaszać swoją drużynę.