Świąteczny prezent. OKK SOKÓŁ - GKK GRODZISK MAZ. 93:80

Dodano: 26 grudnia 2003 22:01, Autor: Waldemar Konarzewski

OKK SOKÓŁ Ostrów Maz.- GKK GRODZISK MAZ. 93:80
(24:13) (23:20) (17:24) (29:23)

Dla Sokoła punkty zdobyli:
Artur Zadroga - 16, Krzysztof Wierzejski - 7, Daniel Popławski - 16, Paweł Skarpetowski - 23, Piotr Chmielewski - 27, Bartłomiej Pieńkowski - 4, Sławomir Starzak, Arkadiusz Spinek, Grzegorz Helcbergiel.

W ostatnim w tym roku meczu, koszykarze Sokoła pewnie pokonali Grodziski Klub Koszykarski, tym samym zrewanżowali się rywalowi za porażkę w pierwszym spotkaniu, rozegranym w październiku.
Początek sobotniego meczu należał do gości, którzy dzięki czterem celnym rzutom za 3 pkt, objęli prowadzenie 12:3. Jednak "wyższa" gra w obronie oraz skuteczniejsza walka na połowie rywala spowodowały, że nasi koszykarze szybko odrobili straty, a następnie odskoczyli na 8 punktów.
II kwarta ponownie przebiegała pod dyktando Sokoła, stąd przewaga naszego zespołu wzrosła do 14 punktów.
Zespół gości agresywniej zaczął grać w III kwarcie. Natomiast nasz zespół w tej odsłonie, zaczął gorzej bronić oraz robił dość proste błędy w ataku, co skrzętnie wykorzystali koszykarze z Grodziska, zmniejszając prowadzenie naszego zespołu po 30 minutach gry do 7 punktów.
Od początku czwartej kwarty, goście zaczęli grać każde swego. To spowodowało, że nasi zawodnicy zaczęli popełniać proste błędy przy wyprowadzeniu piłki z pod własnego kosza, w efekcie czego, przewaga naszej drużyny w 36 minucie zmalała do 5 punktów. Na szczęście dzięki bardzo dobrej grze w końcówce Daniela Popławskiego (kilka świetnych indywidualnych akcji), Artura Zadrogi (ważne rzuty za 3 pkt) oraz Piotrka Chmielewskiego (skuteczne zbiorki pod obydwoma koszami),
zespół Sokoła pewnie utrzymał prowadzenie, wygrywając ostatecznie 13 punktami.