Jam Basket 2013 (zdjęcia)

Dodano: 3 lipca 2013 14:13, Autor: Grzegorz Szydło, red. AKP

W zawodach 1na1 najlepszym okazał się Jakub Kosior. W turnieju 3na3 U-18 zwycięzca został Grejt Ostrów Gejmers, a w kategorii open team Sokoły.

W sobotę i w niedzielę, 29-30 czerwca br., odbył się turniej Jam Basket 2013, na który składały się gra 1na1 w kategorii do lat 12, 3na3 w kategorii wiekowej U-18, oraz duży turniej 3na3 w kategorii open.

Grupy młodzieżowe stoczyły batalię w sobotę na orliku w Ekonomiku. Do zawodów 1na1 stanęło sześciu uczestników, najlepszy okazał się Jakub Kosior, drugie miejsce zajął Piotr Prusik (zwycięzca Mistrzostw Gminy 3x3 z tego roku), a trzecie miejsce zajął Adam Świderski. Patryk Pocztański wygrał również konkurs rzutów osobistych. Tego typu zawody rozegrano w naszym mieście po raz pierwszy, organizatorzy chcą trafiać do coraz młodszych chłopców, to oni w przyszłości mają zasilić młodzieżowe sekcje LKS Ostrowianki, później Sokoła, a może wychowamy zawodników ekstraklasowych bądź kadrowiczów naszego kraju. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i koszulki, a zwycięzca konkursu indywidualnego otrzymał statuetkę.

Do turnieju 3na3 U-18 stanęło dziewięć drużyn, w tym dwie drużyny, które reprezentowały Ostrów na Mistrzostwach Polski 3x3 we Wrześni. Nie było więc niespodzianki, że to te dwa teamy spotkały się w finale, w którym, po niezwykle ciekawym meczu Grejt Ostrów Gejmers (Michał Grabowski, Łukasz Wilczyński, Mikołaj Jankowski, Mateusz Lubak), pokonali Run'n'Gun Małkinię (Przemek Wojciechowski, Kuba Markowski, Łukasz Rostkowski) 16-10. W meczu tym, nie do zatrzymania był Michał Grabowski zdobywca 12 punktów. Warto dodać, że podkoszowi GOG Mikołaj Jankowski i Mateusz Lubak totalnie zdominowali przeciwników i świetnie kreowali swojego lidera. MVP turnieju.

Największy talent naszego miasta Michał Grabowski 9,2 punkty na mecz. -To, co zrobił Michał w tym turnieju było niesamowite, jego skuteczność rzutów wynosiła około 70%. Był nie do powstrzymania dla swoich rywali, jest to bardzo, bardzo wielki talent, który poparty odpowiednią pracą może osiągnąć dosłownie wszystko. - komentuje Grzegorz Szydło, organizator zawodów.

Trzecie miejsce w kategorii U-18 zajął team Pingwinów (Kamil Gawkowski, Damian Konopka, Piotr Przygoda, Mikołaj Rombalski), który w meczu o trzecie miejsce pokonał Streetball Gladiators (Arek Siwek, Mateusz Mosakowski, Sebastian Simoni, Adrian Krawczyk). Zwycięzcą konkursu rzutów za trzy punkty został Damian Konopka z drużyny Pingwinów trafiając w finale 6 trójek w 10 próbach.

W niedzielę grali zawodnicy kategorii open. Niestety pogoda pozwoliła rozegrać im w Ekonomiku tylko dwa mecze i musieli przenieść się na halę MOSiR przy ulicy Warchalskiego. Był to bardzo dobrze obsadzony turniej w którym udział wzięło 16 drużyn m.in. z Zambrowa czy Przasnysza.

Bezapelacyjnie najsilniejszy w tym turnieju był team Sokoły (Piotr Barszcz, Łukasz Ryfa, Artur Zadroga, Paweł Skarpetowski), którzy to w finale pokonali Daltonów (Marcin Jańczuk, Bartłomiej Pieńkowski, Grzegorz Szydło, Michał Chojnowski). Trzecie miejsce zajął zespół OKK (Piotr Chmielewski, Michał Kiliś, Grzegorz Helcbergiel, Michał Perzyna).

MVP turnieju Piotr Barszcz, a koroną króla strzelców w pierwszym 3na3 Jam Basket musieli się podzielić Marcin Jańczuk z Daltonów i Mateusz Zaręba z Torpedy Komorowo ze średnią 7 punktów na mecz. Niesamowitą historię miał finał konkursu rzutów za trzy punkty gdzie zacięty bój stoczyli Bartłomiej Pieńkowski i Piotr Barszcz trafiając równo po 7 trójek w 10 próbach. Aby wytypować zwycięzcę potrzebowali dogrywki, w której równiejszą formę pokazał zawodnik Daltonów Bartłomiej Pieńkowski.

3na3 Jam Basket okazał się sukcesem. Wiele meczy było na bardzo wysokim poziomie i coraz dalszy zasięg imprezy pokazują jak mocno koszykówka 3x3 rozwija się na naszym terenie. Już 6 lipca br. zawodnicy Sokoła (Piotr Barszcz, Łukasz Ryfa, Artur Zadroga, Paweł Skarpetowski) jadą walczyć na Grand Prix do Olsztyna o awans do finałów Mistrzostw Polski Siemens AGD 3x3, które w tym roku odbędą się w Gdyni.

21 lipca kolejne zawody dla młodych zawodników koszykówki. Startuje Liga Letnia 3x3 w kategoriach wiekowych do lat 16 i 21, zgłoszenia można wysyłać za pośrednictwem FB Grzegorz Szydło lub mailowo [email protected], w razie jakichkolwiek pytań można też dzwonić 66492971 Basketball Never Stops.

Organizatorami turnieju były kluby OKK Sokół, LKS Ostrowianka przy współpracy z Burmistrzem Miasta Ostrów Mazowiecka.

Zobaczcie galerie zdjęć z zawodów

Najlepszy strzelec i bramkarz żółto-zielonych na testach w II-ligowcu.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka: Podsumowanie sezonu 2012/2013

2 lipca 2013, Mateusz Kryspin

Za nami sezon 2012/2013 IV ligi grupy mazowieckiej, w której KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka zajęła dziewiąte miejsce.

Sukcesy ostrowskiej sekcji kick boxing (zdjęcia)