Szkolenia uczestników projektu "Aktywne Wąsewo" (zdjęcia)

Dodano: 24 lipca 2013 11:49, Autor: UG w Wąsewie, red. Agnieszka Pleńska

Uczestnicy projektu "Aktywne Wąsewo" wzięli udział w szkoleniu z podstaw obsługi komputera, warsztatach z gospodarowania budżetem domowym, z psychologiem oraz doradcą zawodowym.
Osmiu uczestników projektu systemowego "Aktywne Wąsewo" współfinansowanego przez UE w ramach EFS wzięło udział w szkoleniach i warsztatach.

Warsztaty z psychologiem raz doradcą zawodowym trwały od 12 czerwca do 5 lipca. Warsztaty grupowe z psychologiem składały się z zajęć grupowych w wymiarze 14 godzin oraz indywidualnych w wymiarze 8 godzin, po godzinie dla uczestnika projektu. Obejmowały takie tematy jak: siła rodziny, a siła jednostki, prawidłowy model rodziny, skuteczna komunikacja, asertywne zachowania, rozwiązywanie problemów, filozofia życiowa. Dzięki warsztatom uczestnicy projektu zdobyli wiedzę nt. komunikacji werbalnej i niewerbalnej, poznali techniki aktywnego słuchania, prezentacji siebie, typy ludzkich zachowań w tym postawę asertywności. Dowiedzieli się jak postępować w sytuacjach problemowych, zdobyli wiedzę na temat instytucji, do których się można zwrócić, gdy sami nie potrafimy sobie pomóc oraz poznali swoją hierarchię wartości. Na zajęciach indywidualnych z psychologiem rozmawiali o swoich osobistych sytuacjach życiowych i możliwościach pokonywania własnych problemów jak też problemów swojej rodziny.

Warsztaty z doradcą zawodowym opiewały na 28 godzin zajęć edukacyjnych w tym 16 godzin indywidualnych po 2 godziny dla każdego uczestnika oraz 12 godzin grupowych. Na zajęciach grupowych z doradcą zawodowym uczestnicy projektu zdobyli wiedzę nt. lokalnego rynku pracy, poznali swoje umiejętności zawodowe, tajniki dobrej autoprezentacji na rozmowie w sprawie pracy, jak efektownie wykorzystywać swoje cechy pracownicze. Zajęcia indywidualne skupiały się natomiast na diagnozie barier utrudniających wejście/powrót na rynek pracy, przygotowywaniu dokumentów aplikacyjnych - CV i Listu Motywacyjnego.
Dzięki w/w warsztatom 8 osób z Gminy Wąsewo zaplanowało indywidualne kariery edukacyjno-zawodowej i wypracowali preferencje zawodowych.
REKLAMA


Natomiast od 8 do 16 lipca ośmiu uczestników projektu brało udział w szkoleniu z podstaw obsługi komputera i Internetu. Uczestnicy szkolenia nabyli wiedzą oraz praktykę w pracy przy komputerze.

Podczas szkolenia uczestnicy nauczyli się obycia z komputerem i sprawnego poruszania się po Internecie, zgodnie z blokami tematycznymi: Podstawy obsługi zestawu komputerowego i systemu operacyjnego Windows, Możliwości i zastosowanie edytora tekstu Word oraz arkusza kalkulacyjnego Excel, Prezentacji multimedialnej oraz Korzystania z Internetu w celu komunikacji, przesyłania danych i pozyskiwani informacji. Każdy z uczestników szkolenia otrzyma zaświadczenie od kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej o wzięciu udziału w szkoleniu.

Uczestnicy projektu wzięli też udział w warsztatach z gospodarowania budżetem domowym, które odbyły się 17 i 19 lipca. Program warsztatów przewidziany był na 17 godzin w tym: dziewięć grupowych i osiem indywidualnych, po godzinie dla każdej osoby. Na zajęciach grupowych uczestnicy projektu poprzez zabawy integracyjno-edukacyjne poszerzyli wiedzę jasnego myślenia, trafnego analizowania sytuacji, przewidywania konsekwencji i rzetelnego planowania. Wiedza ta jest niezbędna w gospodarowaniu swoim czasem i zasobami materialnymi.

Na zajęciach indywidualnych dowiedzieli się jak dobrze gospodarować własnym budżetem domowym, jak oszczędzać, jak mądrze planować wydatki, uświadomili sobie jak drogie i niepotrzebne są nałogi, wypracowali swoje indywidualne budżety domowe. Zajęcia odbywały się w miłej i pozytywnej atmosferze.
źródło zdj. UG Wąsewo

Zobacz również

"Aktywne Wąsewo" pojechało do teatru (zdjęcia)

20 czerwca 2013, UG w Wąsewie, red. Agnieszka Pleńska

W piątek uczestnicy projektu "Aktywne Wąsewo" wybrali się do teatru Komedia w Warszawie.

Młodzi rolnicy szkolili się w Starostwie (zdjęcia)

19 czerwca 2013, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Maz., red. Agnieszka Pleńska

W szkoleniu odbywającym się w Starostwie Powiatowym wzięło udział 18 młodych rolników.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]