Porażka na własne życzenie. SOKÓŁ - MKS JURAND 64:75

Dodano: 13 stycznia 2004 22:06, Autor: Waldemar Konarzewski

OKK SOKÓŁ Ostrów Maz.- MKS JURAND Ciechanów 64:75
(20:20) (10:14) (20:23) (14:18)

Dla Sokoła punkty zdobyli: Artur Zadroga - 15, Krzysztof Wierzejski - 9, Daniel Popławski - 0, Paweł Skarpetowski - 11, Chmielewski Piotr -13, Bartłomiej Pieńkowski - 8, Arkadiusz Spinek - 7, Sławomir Starzak - 1.

W ostatnim spotkaniu ligowym przed własna publicznością, koszykarze Sokoła dość niespodziewanie ulegli Jurandowi Ciechanów jedenastoma punktami.
Młody zespół gości w sobotnim nie pokazał nic wielkiego, a zwycięstwo zawdzięcza przede wszystkim słabszej grze naszej drużyny.
Początek meczu nie zapowiadał wspomnianego złe końca, gdyż w pierwszej kwarcie dominowali nasi zawodnicy i tylko dzięki ich nonszalancji w ostatnich sekundach pierwszej kwarty, goście zawdzięczają, że wynik był remisowy. Druga kwarta to popis olbrzymiej nieskuteczności naszych koszykarzy, którzy przez blisko cztery minuty nie zdobyli punktu. W efekcie na długą przerwę goście zeszli z 4 punktową przewagą.
Niestety, nie lepiej wyglądała gra w trzeciej kwarcie, którą goście dzięki bardzo dobrej skuteczność z rzutów osobistych (bardzo dużo fauli naszego zespołu) wygrali trzema punktami. Na zmianę stylu gry naszego zespołu, a przez to na końcowy wynik, liczyliśmy w ostatniej kwarcie. Początek był nawet obiecujący. Najpierw szybko trafił A. Zadroga, chwile później za trzy punkty poprawił A. Spinek i przewaga gości zmalała do 4 punktów. I to było wszystko na co stać było nasz zespół tego dnia. Ponownie nasi gracze zaczęli grać wolno, słabo pod tablicami i przede wszystkim bardzo nieskutecznie. Nie dziwi więc fakt, ze zespół Juranda chociaż nie grając wielkiej koszykówki, utrzymał prowadzenie do końca, odnosząc dość niespodziewane zwycięstwo.

PS: W niedzielę koszykarze Sokoła rozegrali w Warszawie zaległy mecz z KU AZS Politechnika, przegrywając 65:94.

Pozostałe wyniki 12 kolejki:
KS PIASECZNO - UKS MILANÓWEK 74:77
LEGIA WARSZAWA - GKK GRODZISK MAZOWIECKI 78:73
MKS ROSABUD RADOM - KU AZS POLITECHNIKA WARSZAWA 75:112
W meczach zaległych:
MKS ROSABUD RADOM - JURAND CIECHANÓW 93:80,
GKK GRODZISK MAZOWIECKI - KS PIASECZNO 85:71.
Mecz Legia Warszawa - UKS Milanówek rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek (18.01)