Fredro i piosenka odczarowana na Letniej Scenie (zdjęcia)

Dodano: 9 września 2013 11:44, Autor: Anna Krajewska-Polak

7 września br. odbył się I Festiwal Piosenki Odczarowanej Osób Niepełnosprawnych, a na zaproszenie Prezydenta RP, ostrowianie wspólnie czytali dzieła Aleksandra Fredry.
REKLAMAW sobotę, 7 września br., przy Scenie Letniej odbyły się I Ostrowski Festiwal Piosenki Odczarowanej Osób Niepełnosprawnych i Narodowe Czytanie Aleksandra Fredry.

Akcja Czytania odbyła się w sobotę w 750 miejscach w Polsce. Przy Miejskiej Bibliotece Publicznej zebrała się spora publiczność. Nie zabrakło też wyróżniających się osób z naszego miasta, które czytały fragmenty utworów Fredry. Na pierwszy ogień poszedł burmistrz Krzyżanowski, który zaprezentował dwa fragmenty z komedii "Cudzoziemczyzna". Ogromny aplauz wzbudził fragment, w którym ostrowski włodarz mówi: "miłe cudze kraje, lecz milsza ojczyzna" oraz monolog Zdzisława do ukochanej Zofiji, który mówił patrząc się na swoją żonę Zofię Krzyżanowską.

Również wiele braw zebrał niezrównany Rafał Swaczyna, aktor, reżyser, dyrektor Teatru Scena Kotłownia, który przeczytał widzom historię Mały w kąpieli z "Pana Jowialskiego". Ponadto, z utworami Fredy, wystąpili pisarz Piotr Rowicki, nauczycielka Barbara Forgiel oraz reprezentantki ŚDS w Ostrowi Mazowieckiej i Stowarzyszenia Przystań - Iwona Krajewska, Iwona Spinek oraz Iwona Wójcicka. Również publiczność mogła się wykazać czytając wspólnie bajkę "Paweł i Gaweł z "Pana Jowialskiego".

Na I Festiwalu Piosenki Odczarowanej Osób Niepełnosprawnych najwyżej oceniony został ŚDS z Ciechanowca. Dwa kolejne miejsca zdobył ŚDS z Ostrołęki. Ponadto wyróżniono artystę indywidualnego Stefana Sałatę oraz ŚDS z Makowa Mazowieckiego. Komisja w składzie piosenkarka Danuta Stankiewicz, muzyk Borys Nosarzewski oraz Joanna Klimek wysłuchała i oceniła uczestników z 9 ŚDS i ze Stowarzyszenia Przystań.

Uczestnicy śpiewali jedne z najbardziej znanych polskich piosenek. Część publiczności dała się porwać do wspólnej zabawy. Wśród tańczących można było zauważyć m.in. burmistrza Władysława Krzyżanowskiego i dyrektora MDK Jacka Kalinowskiego.

Ponadto organizatorzy zaprosili widzów na inscenizacja fragmentu "Zemsty" Aleksandra Fredry w wykonaniu uczniów klasy III Gimnazjum Publicznego Nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej oraz recital Danuty Stankiewicz.

Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka, a organizatorami byli: Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Przystań

Zobaczcie zdjęcia


Zobacz również

Rafał Brzozowski podgrzał atmosferę na Gminnych Dożynkach (zdjęcia)

9 września 2013, Zbigniew Szwaguliński

Gwiazdą tegorocznych dożynek był wokalista znany między innymi z przeboju "Tak Blisko". Wcześniej czas miło spędzali zarówno dorośli jak i dzieci.

Warsztaty i casting z Mamuśką (zdjęcia)

7 września 2013, Anna Krajewska-Polak

Nowy sezon przyniósł zmiany w składzie Betonu i Asfalcików, grup trenujących w MOSiR pod okiem Marty Mamuśki Dąbrowskiej.

Dożynki Powiatowe 2013 (zdjęcia)

7 września 2013, Natalia Makarewicz

Po raz szósty Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej organizowało dożynki powiatowe. Tego roczna edycja odbyła się Bogutach-Piankach.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]