MDK zaprasza na Przygodę z muzyką

Dodano: 17 września 2013 10:03, Autor: MDK, red. AKP

Ostrowski dom kultury zaprasza na nowy cykl rodzinnych koncertów edukacyjnych zatytułowany "W muzycznej krainie". Pierwsze spotkanie już 23 września br.

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu ostrowski MDK wraz z Agencją Artystyczną Metropolitan Artists z Warszawy zaprasza, szczególnie dzieci z rodzicami i dziadkami, na nowy cykl comiesięcznych rodzinnych koncertów edukacyjnych zatytułowany "W muzycznej krainie". Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 września br. o godzinie 17.00 w sali widowiskowo-kinowej MDK.

REKLAMASłuchanie muzyki uwrażliwia, pozwala na wyrażenie swoich emocji - takich, dla których nie znajdujemy słów. Dzięki muzyce uczymy się też rozumieć innych ludzi, zwiększamy swoją inteligencję, rozwijamy wyobraźnię. Świadome kontakty z muzycznym otoczeniem stanowią swoiste drzwi wprowadzające najmłodszych słuchaczy w krainę kultury i sztuki.

W czasie koncertów będzie można usłyszeć artystów Filharmonii Narodowej, a nad całością będzie czuwał narrator - przybliży on szczególnie młodej widowni sylwetki kompozytorów oraz ich największe dokonania. Opowie również o instrumentach, ich historii oraz sposobach wydobywania z nich dźwięku. Dzieci i młodzież będą miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia instrumentów z bliska, będą mogły również na nich zagrać.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki temu nowemu projektowi muzyka klasyczna zajmie godne miejsce w życiu młodych słuchaczy obok innych dziedzin życia. To przecież ona wyzwala w nas uczucia i wpływa na nasz rozwój, uwrażliwia nas i uszlachetnia. - zapewniają organizatorzy.

Pierwsze, wrześniowe spotkanie cyklu nosi tytuł "Przygoda z muzyką". Będzie ono rozpoczęciem cyklu połączonym z omówieniem poszczególnych spotkań. Temat spotkania: kwartet smyczkowy. Przedstawieni instrumentów - ich historia i wykorzystanie przez kompozytorów. Opowieść o klasycyzmie w muzyce.

Bilety w cenie 12 zł. do nabycia w kasie kina.Źródło: MDK

Zobacz również

Spotkanie z Urszulą Zaniewską (zdjęcia, film)

17 września 2013, Tandem, red. AKP

W piątek w Restauracji Tandem odbyła się wystawa malarstwa i wieczorek poetycki Urszuli Zaniewskiej. Spotkanie było inauguracją nowego cyklu "Coolturalne piątki".

Scena Kotłownia ma 10 lat (zdjęcia)

16 września 2013, Scena Kotłownia, red. AKP

Już 10 lat w naszym mieście działa, bawiąc i ucząc, Teatr Scena Kotłownia. W ostatnią niedzielę września zapraszają na wspólne świętowanie jubileuszu.

Nowy sezon w MDK ( filmy)

16 września 2013, red. AKP

12 września br., w MDK w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie z mediami, w czasie którego dyrektor Jacek Kalinowski oraz instruktorzy i animatorzy opowiedzieli o planach na nadchodzący rok kulturalny 2013/2013.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]