MDK zaprasza na Przygodę z muzyką

Dodano: 17 września 2013 10:03, Autor: MDK, red. AKP

Ostrowski dom kultury zaprasza na nowy cykl rodzinnych koncertów edukacyjnych zatytułowany "W muzycznej krainie". Pierwsze spotkanie już 23 września br.

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu ostrowski MDK wraz z Agencją Artystyczną Metropolitan Artists z Warszawy zaprasza, szczególnie dzieci z rodzicami i dziadkami, na nowy cykl comiesięcznych rodzinnych koncertów edukacyjnych zatytułowany "W muzycznej krainie". Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 września br. o godzinie 17.00 w sali widowiskowo-kinowej MDK.

REKLAMASłuchanie muzyki uwrażliwia, pozwala na wyrażenie swoich emocji - takich, dla których nie znajdujemy słów. Dzięki muzyce uczymy się też rozumieć innych ludzi, zwiększamy swoją inteligencję, rozwijamy wyobraźnię. Świadome kontakty z muzycznym otoczeniem stanowią swoiste drzwi wprowadzające najmłodszych słuchaczy w krainę kultury i sztuki.

W czasie koncertów będzie można usłyszeć artystów Filharmonii Narodowej, a nad całością będzie czuwał narrator - przybliży on szczególnie młodej widowni sylwetki kompozytorów oraz ich największe dokonania. Opowie również o instrumentach, ich historii oraz sposobach wydobywania z nich dźwięku. Dzieci i młodzież będą miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia instrumentów z bliska, będą mogły również na nich zagrać.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki temu nowemu projektowi muzyka klasyczna zajmie godne miejsce w życiu młodych słuchaczy obok innych dziedzin życia. To przecież ona wyzwala w nas uczucia i wpływa na nasz rozwój, uwrażliwia nas i uszlachetnia. - zapewniają organizatorzy.

Pierwsze, wrześniowe spotkanie cyklu nosi tytuł "Przygoda z muzyką". Będzie ono rozpoczęciem cyklu połączonym z omówieniem poszczególnych spotkań. Temat spotkania: kwartet smyczkowy. Przedstawieni instrumentów - ich historia i wykorzystanie przez kompozytorów. Opowieść o klasycyzmie w muzyce.

Bilety w cenie 12 zł. do nabycia w kasie kina.Źródło: MDK

Zobacz również

Spotkanie z Urszulą Zaniewską (zdjęcia, film)

17 września 2013, Tandem, red. AKP

W piątek w Restauracji Tandem odbyła się wystawa malarstwa i wieczorek poetycki Urszuli Zaniewskiej. Spotkanie było inauguracją nowego cyklu "Coolturalne piątki".

Scena Kotłownia ma 10 lat (zdjęcia)

16 września 2013, Scena Kotłownia, red. AKP

Już 10 lat w naszym mieście działa, bawiąc i ucząc, Teatr Scena Kotłownia. W ostatnią niedzielę września zapraszają na wspólne świętowanie jubileuszu.

Nowy sezon w MDK ( filmy)

16 września 2013, red. AKP

12 września br., w MDK w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie z mediami, w czasie którego dyrektor Jacek Kalinowski oraz instruktorzy i animatorzy opowiedzieli o planach na nadchodzący rok kulturalny 2013/2013.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]