Debiutancki mecz Sokoła w II Lidze

Dodano: 11 października 2013 08:30, Autor: Sylwia Ratyńska

5 października w wyjazdowym, pierwszym spotkaniu II Ligi koszykówki Ostrowski Klub OKK Sokół zmierzył się z KS Księżak Łowicz. Niestety, nasi koszykarze nie podołali zespołowi z Łowicza, przegrywając 80:48.
Początek zapowiadał się całkiem nieźle, przez pierwsze 3 minuty Sokół wyszedł na prowadzenie. Sytuacja zmieniła się, gdy boisko opuścił lider Sokoła. Przeciwnicy, wykorzystując okazję, zaczęli zdobywać punkt po punkcie, tym samym odbiegając wynikiem coraz dalej. Dodatkowo słaba skuteczność rzutowa nie pozwalała na odrabianie strat. Tym samym realizację przedmeczowych założeń trzeba było odstawić na drugi plan. Po dwóch kwartach OKK przegrywał 49:17.

III kwarta wyglądała zupełnie inaczej. Poprawiona obrona i zmiana taktyki pokazała, że Sokół nie daje tak szybko za wygraną. W IV kwarcie natomiast gra nieco się wyrównała. Pomimo, iż wynik meczu był rozstrzygnięty, Ostrowiacy walczyli do końca.
Najwięcej punktów dla Sokoła zdobył Łukasz Ryfa - aż 16, zdobywając przy tym również największą ilość zbiórek - 9. Piotr Barszcz zdobył tylko 12 punktów, a trzecim strzelcem z dorobkiem 9 oczek okazał się Radek Zaręba.

Kolejny mecz już w sobotę, 12 października na hali MOSIR przy ul. Trębickiego. Tym razem w Ostrowi Mazowieckiej Sokół podejmował będzie AZS AGH Alstom Kraków, który swój pierwszy mecz wygrał z TS Wisła Kraków 82:60.

KS KSIĘŻAK Łowicz - OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 80:48
(28:11) (21:6) (16:20) (15:11)

źródło zdj. OKK Sokół

Piłkarze trenera Pawła Kowalczyka w dniu dzisiejszym rywalizować będą o kolejne punkty IV ligi.

Czarni Węgrów polegli w Ostrowi

5 września 2013, Tomasz Krupa

W środowym pojedynku podopieczni trenera Pawła Kowalczyka pokonali na własnym boisku 2-0 Czarnych Węgrów.