Sokoły przegrywają na własnym parkiecie (zdjęcia)

Dodano: 14 października 2013 08:50, Autor: Sylwia Ratyńska

12 października odbył się mecz koszykówki pomiędzy OKK Sokół Ostrów Mazowiecka, a AZS AGH Alstom Kraków.
Start w II Lidze Sokół nie może zaliczyć do udanych. Po wyjazdowej porażce z KS Księżak Łowicz, Ostrowiacy starali się odbić straty. Pech chciał, że również na swoim boisku ponieśli porażkę.

Spotkanie rozpoczęło się dość emocjonująco. Już na rozgrzewce dało się zauważyć, że Sokół jest bardzo zmotywowany i pełen energii. Na początku gry zaczęli przeważać na boisku, a I kwartę zakończyli przegrywając tylko jednym punktem.

II kwarta należała już do gości. Celniejsze rzuty oraz zorganizowane zbiórki były kluczem do tego, aby pierwszą połowę zakończyć wynikiem 41:33.

Druga połowa była bardzo zacięta, co można było wywnioskować po faulach ze strony obu drużyn. Leciał punkt za punktem, Sokoły dogoniły Alstom, tym samym doprowadzając kilka razy do remisu.

W ostatniej kwarcie zmęczenie brało górę, ale mobilizacja i chęć walki nie pozwalały na tak szybkie poddanie się. Niestety, już na początku boisko musiał opuścić kontuzjowany Paweł Mazurek. 5 minut przed końcem Sokół doprowadził do remisu, wzbudzając przy tym wielkie emocje na trybunach. Patrząc z perspektywy całego meczu można stwierdzić, że był on bardzo wyrównany, a wynik nie oddaje tego, co działo się na parkiecie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 79:65 na korzyść gości.

Najwięcej punktów na boisku zdobył Piotr Barszcz - 24. Na drugim miejscu uplasował się Radosław Zaręba z dorobkiem 14 pkt, zaś całą trójkę zamyka Artur Zadroga - 7 pkt.

W 3 kolejce, 19 października Sokoły podejmą na wyjeździe SKK Siedlce. Już teraz zapraszamy wszystkich na relację z tego meczu.

Fotorelację z meczu zobaczysz w naszej galerii.

Już w najbliższą sobotę, 12 października OKK Sokół zmierzy się na własnym parkiecie z AZS AGH Alstom Kraków.

Debiutancki mecz Sokoła w II Lidze

5 października w wyjazdowym, pierwszym spotkaniu II Ligi koszykówki Ostrowski Klub OKK Sokół zmierzył się z KS Księżak Łowicz. Niestety, nasi koszykarze nie podołali zespołowi z Łowicza, przegrywając 80:48.