Ostrovia zremisowała w Warszawie z miejscową Polonią

Dodano: 21 października 2013 18:48, Autor: Tomasz Krupa

W sobotnim spotkaniu zespół Pawła Kowalczyka zremisował z Polonią Warszawa 1-1 (1-0).
Sobotnie spotkanie pomiędzy zespołami Polonii Warszawa i Ostrovi Ostrów Mazowiecka było bardzo ekscytującym widowiskiem nie tylko od strony sportowej. Mamy tu na myśli pomeczowe zatrzymanie jednego z naszych zawodników przez policję (przyp. red. więcej na ten temat można poczytać tutaj:http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/10262).

Już w pierwszej minucie spotkania piłkarze Czarnych Koszul mogli wyjść na prowadzenie, jednak Michał Strzałkowski pominięciu Orłowskiego zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

Groźnie po raz kolejny zrobiło się pod bramką żółto-zielonych w 17 minucie, kiedy to Strus nie trafił piłki głową z kilku metrów. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę pada bramka dla stołecznej Polonii. W polu karnym Ostrovi faulowany zostaje Strzałkowski, sam poszkodowany podszedł do piłki i silnym mierzonym strzałem w prawy róg bramki otwiera wynik spotkania. Warto zaznaczyć, że Orłowski idealnie wyczuł intencje Strzałkowskiego i tylko centymetry dzieliły go od wybronienia karnego (przyp. red. piłka otarła się o palce naszego bramkarza).

Po zmianie stron cały czas drużyną przeważającą na boisku był zespół Polonii Warszawa. Żółto-zieloni ograniczali się jedynie do szybkich kontrataków.

Już minutę po wznowieniu gry, Ostrovia miała idealną sytuację na wyrównanie jednak w ostatniej chwili dobra interwencją popisał się Błesznowski. W 53 minucie powinno być już 2-0 dla Czarnych Koszul, ale Patryk Strus nie potrafił z 8 metrów skierować piłki do bramki żółto-zielonych.

10 minut po kiksie Strusa, Ostrovia doprowadza do remisu za sprawą Tomasz Grądzkiego, który dostał piłkę z prawej strony pola karnego, zbiegł do środka i uderzył na bramkę Błesznowskiego. Piłkę lecącą do bramki zablokował jeden z defensorów Polonii, ale dobitka Grądzkiego znalazła drogę do bramki Polonii. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Dla drużyny Pawła Kowalczyka był to arcyważny remis na stadionie faworyzowanego rywala.

Polonia Warszawa - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1-1 (1-0)
M. Strzałkowski 45' (rzut karny) - T. Grądzki 63'
Ostrovia: A. Orłowski - D. Góral, A. Zaremba, K. Małkiński, D. Wilczyński, B. Wyrzykowski (83' M. Bednarczyk), H. Ochidi, R. Wilczewski, T. Grądzki (88'D. Lipski), P. Zacheja, R. Rakowiecki

Popularny "Rambo" po spotkaniu ze stołeczną Polonią został aresztowany za złamanie art. 61 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

W sobotę KS Ostrovia zmierzy się na wyjeździe z Polonią Warszawa

18 października 2013, Tomasz Krupa

Po raz pierwszy w historii ostrowskiego KS-u przyjdzie zmierzyć się nam z jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich w Polsce - Polonią Warszawa.

MKS Małkinia w końcu na plus

15 października 2013, Sylwia Ratyńska

W niedzielne popołudnie, 13 października, MKS Małkinia zmierzył się na własnym boisku z Zorzą Sterdyń, w ramach 12 kolejki Ligii Okręgowej. Gospodarze wygrali 3:0.