"Małe Derby" na remis (zdjęcia)

Dodano: 27 października 2013 18:35, Autor: Sylwia Ratyńska

Dobra passa Ostrowiaków trwa. Na "derbowym" spotkaniu zremisowali oni z liderem - Bugiem Wyszków (1-1), tym samym dodając sobie jeden punkt w tabeli.
Mistrzostwo IV Ligii zaczęło się dość spokojnie. Na początku nie można było przewidzieć faworyta, ponieważ każda z drużyn walczyła o swoje. Piłka znajdywała się najczęściej na środku boiska, chociaż nie można pominąć tego, że "żółto-zieloni" mieli naprawdę kilka dobrych akcji, z których mogliby strzelić co najmniej dwie bramki. Niemniej można powiedzieć o Wyszkowiakach, którzy z trzech rzutów rożnych mogli również wrzucić nam piłkę do siatki. Jednak Ostrowska obrona była trudna do przebicia, zaś piłka najczęściej znajdowała się na stronie gości.

Dało się zauważyć, że dawne Ostrołęckie Derby obie drużyny traktowały dość poważnie. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa była bardziej emocjonująca. Szybkie wznowienia i dokładne podania - to było kluczem do tego, aby w 63 minucie bramkę dla Ostrovii strzelił Jaworowski Tomasz. Radość nie potrwała jednak zbyt długo. Po kilku minutach Bug odpłacił się tym samym, wrzucając z rożnego piłkę do naszej siatki. Taki wynik utrzymał się już do końca spotkania.