Brąz dla Mikołaja, złoto dla Michaliny!!! (zdjęcia)

Dodano: 28 października 2013 15:49, Autor: OKKK, red. Agnieszka Pleńska

W sobotę odbyły się w Katowicach 7 Mistrzostwa Europy Juniorów Karate Kyokushin. Michalina Chrobot została Mistrzynią Europy, a Mikołaj Radgowski brązowym medalistą.
Wystartowało w nich 340 zawodników z 18 europejskich państw. Tradycyjnie najwyższy poziom prezentowali zawodnicy z Rosji i Ukrainy jednak tym razem w gronie zdobywców mistrzowskich medali znalazła się duża grupa Polaków.

Polscy zawodnicy zdobyli 3 złote medale, wśród nich jest nasza zawodniczka Michalina Chrobot. Z kolei wśród brązowych medalistów znalazł się Mikołaj Radgowski, który w półfinale uległ zawodnikowi z Rosji, który ostatecznie wygrał bezapelacyjnie całą kategorię.

Rosjanin prezentował świetne warunki fizyczne i techniczne. Jako piętnastolatek mierzył 188 cm wzrostu i ważył 88 kg. Z kolei Michalina na początku wyeliminowała Ukrainkę, podobnie zresztą jak reszta Polek w tej kategorii zwyciężyła z Rosjankami i Węgierką. Ostatecznie w półfinale znalazły się trzy Polki oraz Rosjanka. Do finału przeszły zawodniczki z Polski . Michalina pokonała zawodniczkę w rewelacyjnym stylu kończąc walkę w dogrywce efektowną technika obrotową.

Wielomiesięczne przygotowania dały rezultat w postaci świetnych wyników. Podczas zawodów zawodnikami opiekowali się sensei Radosław Grabowski oraz sensei Tomasz Marcjaniak. Również nasza zawodniczka i instruktorka Maria Jasko czuwała nad startem naszych triumfatorów. Pozostaje tylko pogratulować zawodnikom świetnej postawy oraz sukcesu na najważniejszym turnieju juniorskim na naszym kontynencie.

Fotorelację z Mistrzostw Europy Juniorów Karate Kyokushin możesz obejrzeć w naszej galerii.

Karatecy z Ostrowi powołani do Reprezentacji Polski (zdjęcia)

22 października 2013, Hanna Chromińska

Codzienne ciężki treningi zawodników Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin oraz udział w obozach i zgrupowaniach sprawiają, że medalowy dorobek zawodników stale się powiększa.

Ostrowscy karatecy pojadą na Mistrzostwa Europy (zdjęcia)

10 października 2013, OKKK, red. Agnieszka Pleńska

Dwóch zawodników z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai otrzymało powołania w skład Reprezentacji Polski i będą reprezentować nasz kraj podczas Mistrzostw Europy Juniorów.

Ostrowscy karatecy na Zgrupowaniu w Augustowie (zdjęcia)

19 września 2013, OKKK, red. AP

Zawodnicy OKKK brali udział w VII zgrupowanie pod kątem Mistrzostw Europy Juniorów 2013 w Augustowie.