"Zaczarowana przygoda" w Ostrowskim kinie (zdjęcia)

Dodano: 29 października 2013 00:47, Autor: Sylwia Ratyńska

Miejski Dom Kultury po raz kolejny zorganizował koncert edukacyjny. Tym razem mieliśmy okazję posłuchać harfy celtyckiej oraz fletu poprzecznego.
Na wczorajszym koncercie wystąpiły Anna Sikorzak-Olek - harfa oraz Grażyna Zbijowska - flet poprzeczny. Obie Panie zostały określone artystkami z najwyższej półki. Nie bez przyczyny koncert nosił nazwę "Zaczarowana przygoda" - zarówno Pani Ania, jak i Pani Grażyna zaczarowały publiczność swoim talentem muzycznym. Zaprezentowały wysoką klasę brzmień harfy i fletu.

REKLAMANad całym występem czuwała narratorka, która w bardzo przyjemny sposób opowiadała o samych artystkach. W międzyczasie wprowadzała nas w każdy kolejny utwór, opowiadając jego historię lub tłumacząc na czym polega. Można było również dowiedzieć się nieco więcej na temat prezentowanych instrumentów. Widownia poznawała ich pochodzenie, dowiadywała się jak zostały zrobione oraz jak wydobyć z nich najpiękniejsze dźwięki.

Wszyscy obecni mogli posłuchać mitu o "Sfinksie" , fragmentu karnawału w Wenecji, czy też pieśni pt. "Fantasy". Wszystkie te melodie były bardzo spokojne, relaksujące, wprawiały nas w zadumę. Jednak, aby nie pozostać tylko przy takich utworach, na ożywienie zaprezentowano tańce Latynoamerykańskie, które ożywiły wszyscy obecnych na sali.

Półtoragodzinny koncert był pięknym oderwaniem od rzeczywistości. Przy okazji przybliżył nam pochodzenie instrumentów, ich cechy oraz ile czasu trzeba poświęcić na treningi, aby zacząć wydobywać tak piękne brzmienia, jak same artystki.


Zdjęcia dostępne w naszej galerii:

Zobacz również

Koncert z okazji Święta Zmarłych

28 października 2013, MDK, red. Sylwia Ratyńska

Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkich na koncert pt. "Najpiękniejsze są miłości, których nie ma...". Występ zorganizowany jest z myślą o tych, którzy odeszli.

Wernisaż wystawy malarskiej w MDK (zdjęcia)

24 października 2013, Sylwia Ratyńska

Miejski Dom Kultury po raz pierwszy zorganizował wystawę malarską o tematyce łowieckiej oraz zwierzęcej, której autorami byli Edward Woźny oraz Zdzisław Twardowski.

"Separacja" rozbawiła Ostrowską publiczność (zdjęcia)

22 października 2013, Sylwia Ratyńska

W Sali Ostrowskiego kina odbył się spektakl teatralny pt. "Separacja". Satyryczna opowieść o małżeństwie rozbawiła Ostrowską publiczność do łez.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]