"Separacja" rozbawiła Ostrowską publiczność (zdjęcia)

Dodano: 22 października 2013 14:35, Autor: Sylwia Ratyńska

W Sali Ostrowskiego kina odbył się spektakl teatralny pt. "Separacja". Satyryczna opowieść o małżeństwie rozbawiła Ostrowską publiczność do łez.
21 października na deskach kina "Ostrovia" mieliśmy okazję obejrzeć farsę małżeńską w trzech aktach. Główni bohaterowie, czyli Joanna i Patryk Kowalscy, po 25 latach wspólnego życia, przeżywają kryzys.

Przedstawienie zaczyna się wzajemnym wytykaniem sobie błędów i niedoskonałości z poprzednich lat. Małżeństwo mieszka w oddzielnych pokojach, a ich największym minusem jest brak zrozumienia drugiej osoby. Każde z nich ma własne przyzwyczajenia i poglądy, których twardo pilnuje. Wzajemne zarzuty są banalne, a zarazem bardzo śmieszne, ponieważ tak naprawdę ukazują życie codzienne pospolitych rodzin. Satyryczne perypetie dwojga ludzi doprowadzają ich, wraz z końcem Aktu I, do tytułowej Separacji.

REKLAMAAkt II jest epizodem pełnym wrażeń, niedociągnięć i pewnym rodzajem gry pomiędzy Joanną a Patrykiem. Pomimo, że mieszkają oddzielnie, muszą dzielić ze sobą kuchnię i łazienkę, dzięki czemu wychodzą śmieszne zajścia między nimi. Oboje spiskują przeciwko sobie, nie zwracają się po imieniu, lecz na Pan/Pani. Jednak coraz częściej między sobą konwersowali i mimo, że ciągle udawali, iż są bez uczuć, to jedno o drugie podstępnie się martwiło.
Niewątpliwie najzabawniejszym momentem była jajecznica obozowa, przez którą wyszły pewne komplikacje. Pod koniec Aktu II paradoksalnie udało im się dojść do porozumienia.

Po 10 minutowej przerwie rozpoczął się ostatni Akt, kiedy to zza kurtyny pokazały nam się zupełnie inne osoby. Patryk Kowalski - elegancki, w białej koszuli, zadbany; Joanna zaś w swoim ulubionym stroju, w charakterze z westernowego filmu. W separacji ich życie wyglądało zupełnie inaczej. Zaczęli oboje się starać, zmienili swoje nawyki,. Samotność wzbudziła w nich tęsknotę za drugą osobą. Na koniec, jak to zwykle w komediach bywa, wszystko kończy się szczęśliwie oraz dużą dawką śmiechu.
Po całym spektaklu aktorzy otrzymali kwiaty oraz gorący aplauz ze strony widowni. Pan Mariusz Marczyk - reżyser i jednocześnie mąż Patryk - dodał kilka słów od siebie, promując również swoją najnowszą książkę "Przypadki męskiej nieśmiałości".

"Separacja" jest niewątpliwie trafną inscenizacją dla wszystkich tych, którzy na co dzień kłócą się o banalne sprawy. Jest w pewnym rodzaju apelem, aby na niektóre sprawy spojrzeć z dystansem.Źródło zdj. MDK

Zobacz również

VI Festiwal Pieśni Maryjnej w Wąsewie (zdjęcia)

22 października 2013, UG Wąsewo, red. Agnieszka Pleńska

W hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbył się VI Festiwal Pieśni Maryjnej.

Wywiad z Rafałem Swaczyną - założycielem Sceny Kotłownia (wideo)

22 października 2013, Milena Brzózka

"Jednym z największych osiągnięć kotłowni jest to, że nasza grupa stała się rozpoznawalną marką, a na spektakle przychodzą ludzie, który chcą otrzymać rozrywkę na wyższym poziomie"- Rafał Swaczyna

Wykład z Anną Kożuchowską (zdjęcia)

21 października 2013, Sylwia Ratyńska

Już po raz kolejny odbyło się spotkanie w zakresie wykładów Uniwersytetu III Wieku. Zobacz o czym opowiadała Ostrowska podróżniczka.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]