Ostrovia wysoko przegrywa w Łomiankach (film)

Dodano: 3 listopada 2013 10:12, Autor: Tomasz Krupa

Zespół Pawła Kowalczyka w sobotnim spotkaniu wyjazdowym doznał wysokiej porażki 1-3 (0-0) z KS Łomianki.
Sobotnia IV-ligowa potyczka dla zgromadzonej publiczności w Łomiankach mogła się podobać. Oba zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, akcję toczyły się cios za cios. Niestety w tym starciu lepsi okazali się piłkarze gospodarzy, którzy potrafili trzykrotnie pokonać naszego bramkarza.

W pierwszych 45 minutach oba zespoły prowadziły równorzędne zawody, gra przeważnie toczyła się w środkowej części boiska. Najlepsze okazję na zdobycie bramki dla "Kaesiaków" w tej partii gry mieli Rakowiecki, Zacheja. Niestety ich strzały albo mijały minimalnie bramkę albo górą był golkiper Łomianek. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron gra była jeszcze bardziej dynamiczna. W 66 minucie na stadionie miejskim w Łomiankach mogliśmy obejrzeć pierwszą bramkę dla żółto-zielonych, której autorem został Piotr Zacheja (przyp. red. jak się później okazało jedyną dla ostrowskiego zespołu). Zacheja wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i umieścił piłkę głową w siatce.

Od momentu straty bramki KS Łomianki co raz śmielej zapędzali się pod pole karne Ostrovi, jednak nasz zespół umiejętnie się bronił i wyprowadzał groźne kontrataki. Trener zespołu z Łomianek widząc słabą grę swoich podopiecznych zdecydował się na potrójną zmianę. Jak się później okazało zmiennicy dali zwycięstwo KS-owi. Na kwadrans przed końcem spotkania do remisu doprowadza Rafał Zakrzewski, który wykorzystał prezent od ostrowskiej defensywy i strzałem z około 19 metrów trafił w lewe okienko bramki Orłowskiego. Nie minęło 6 minut, a gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Na listę strzelców wpisał się ponownie Zakrzewski, który tym razem strzelił z 5 metrów do pustej bramki. W 87 minucie kropkę nad i postawił Konrad Ksel, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i brak krycia podczas rzutu rożnego, zdobywając z najbliższej odległości bramkę.

Zapraszamy do obejrzenia skrótu z w/w spotkania:

KS Łomianki - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3-1 (0-0)
Bramki:
R. Zakrzewski 75', 81', K. Ksel 87' - P. Zacheja 66'

"Małe Derby" na remis (zdjęcia)

27 października 2013, Sylwia Ratyńska

Dobra passa Ostrowiaków trwa. Na "derbowym" spotkaniu zremisowali oni z liderem - Bugiem Wyszków (1-1), tym samym dodając sobie jeden punkt w tabeli.

Już w sobotę Derby byłego województwa ostrołęckiego

25 października 2013, Sylwia Ratyńska

Dla "żółto-zielonych" to jedno z najważniejszych wydarzeń. Na własnym boisku zmierzą się z zespołem Bugu Wyszków.

Wywiad z Rafałem Rakowieckim w TVP Sport

23 października 2013, Sylwia Ratyńska

Z popularnym ostatnio zawodnikiem Ostrovi spotkała się Katarzyna Kopeć-Ziemczyk, dziennikarka TVP Sport.