Misjonarz ponownie odwiedził Ostrów (zdjęcia)

Dodano: 4 grudnia 2013 09:26, Autor: Sylwia Ratyńska

Z ks. Cezarym Wieczorkiem można było porozmawiać w poniedziałek w Starostwie Powiatowym. Spotkanie było zorganizowane przez ostrowskie Stowarzyszenie "Ludzie z pasją".
2 grudnia do Ostrowi Mazowieckiej zawitał afrykański Misjonarz, który przywiózł swoje doświadczenie z misji w Togo.

Ks. Cezary Wieczorek pochodzi również z Ostrowi, a swoje powołanie poczuł już w klasie maturalnej, jednak będąc jeszcze dzieckiem pragnął zostać żołnierzem. Los napisał mu inny scenariusz. Dążył do tego przez wiele lat, by w końcu w 2003 roku odbyć misję w Tchebebe. Do dnia dzisiejszego działa w Stowarzyszeniu Misji Afrykańskich.

REKLAMASpotkanie rozpoczął Jerzy Bauer, witając wszystkich gości i dziękując za przybycie. Ks. Cezary bardzo spokojnie i dokładnie opowiadał o swojej przygodzie w Tobo. Wspominał o zasadach tam panujących, sytuacji ekonomicznej i politycznej, a przede wszystkim o ubóstwie obecnym w tamtych okolicach.

Podczas wizyty były prezentowane zdjęcia, ukazujące życie codzienne mieszkańców Togo. Do każdego ze zdjęć ks. Cezary dodawał komentarze, opinie oraz różne ciekawostki, wzbudzając zainteresowanie w każdym słuchaczu.

Na koniec dwugodzinnego spotkania padło wiele pytań pośród obecnych, m.in. o służbę zdrowia, edukację, a także innych poglądach religijnych oraz ich stosunku do wiary katolickiej.


Obejrzyj zdjęcia w naszej galerii:


Zobacz również

Uroczyste obchody Dnia Podchorążego (zdjęcia)

3 grudnia 2013, UM Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

W miniony piątek pod pomnikiem podporucznika Piotra Wysockiego w Komorowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Podchorążego.

Studenci UTW na warsztatach zdrowotnych (zdjęcia)

2 grudnia 2013, Sylwia Ratyńska

Sekcja Zdrowego Stylu Życia UTW i MOSiR ponownie zorganizowali warsztaty dla studentów. Wydarzenie połączono razem z zabawą andrzejkową.

Spotkanie z posłami w "Skalnym" (zdjęcia)

8 listopada 2013, Sylwia Ratyńska

Poruszane były tematy ciężkie i cięższe, dotyczące Narodowego Święta Niepodległości, jak i odbudowy Polski. Gośćmi czwartkowego spotkania byli posłowie: Andrzej Duda oraz Henryk Kowalczyk.

Komentarze

Dodano: 5 grudnia 2013 00:19, taekyon (taekyon)

Nie wyglądam mi na afrykańskiego misjonarza raczej po nazwisku powiedziałbym że to polski misjonarz. A może to Michael Jackson misjonarzy i się wybielił?;-)

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]