Ponad 2,2 mln na remont kina

Dodano: 5 grudnia 2013 11:01, Autor: Agnieszka Pleńska

Dzisiaj zostanie podpisana umowa na pierwszy etap remontu ostrowskiego kina. Dyrektor MDK-u przewiduje zakończenie wszystkich etapów remontu w ciągu trzech lat.
Miejski Dom Kultury ma już projekt remontu ostrowskiego kina. Całkowity koszt remontu według projektu wyniesie 2 mln 266 tys. zł. 3 grudnia na spotkaniu z mediami dyrektor Jacek Kalinowski opowiedział o etapach remontu i planach jego finansowania.

Dyrektor MDK-u planuje 50% tej kwoty pozyskać w formie dotacji składając wnioski do Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
REKLAMA


Remont będzie przeprowadzany w czterech etapach. Dzisiaj zostanie podpisana umowa na pierwszy etap remontu, czyli wymianę instalacji elektrycznej z aluminiowej na miedzianą. Przetarg na drugi etap - wymianę instalacji akustycznej, oświetlenia teatralnego wraz parkietem dekoracyjnym i kurtyną odbędzie się jutro. Jeśli wszystko pójdzie po myśli MDK-u dwa pierwsze etapy zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

Trzeci etap obejmujący kosmetykę sali kinowej, czyli zainstalowanie klimatyzacji, wymianę podłóg i foteli zaplanowany jest na przyszły rok. Wszystko zależy od decyzji budżetowej - mówi dyrektor Jacek Kalinowski. Na 2015 rok planowany jest kapitalny remont klatki schodowej, kanalizacji, winda dla niepełnosprawnych i dostosowanie toalet. Ostatnimi pracami remontowymi będzie remont zewnętrznego tarasu i poszerzenie holu.

Dyrektor Jacek Kalinowski podał też w liczbach wpływach z działalność kina. W 2009 roku było to 73 560 zł, w 2010 - 42 688 i w 2011 - 69 000. W październiku 2012 nastąpiła cyfryzacja kina, wpływy wyniosły 118 668 zł z czego prawie połowę kino zarobiło po cyfryzacji.

Tegoroczne wpływy z działalności ostrowskiego kina przekroczyły już 200 tysięcy (208 447 29 zł). - Uważam, że kierunek w którym chcemy pójść jest dobry - mówi dyrektor - Wzrost zainteresowania widzów świadczy o tym, że taki obiekt w mieście jest konieczny.

W tym roku ze względu na remont od 8 grudnia kino będzie nieczynne. Nie odbędzie się również "Sylwester w kinie".


Zobacz również

Koncert Jesienny w Kotłowni (zdjęcia)

4 grudnia 2013, Milena Brzózka

28 listopada, na Scenie Kotłownia odbył się koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Spotkanie z Mikołajem w odmienionej formie

4 grudnia 2013, Agnieszka Pleńska

Tegoroczne Spotkanie ze Świętym Mikołajem będzie już dwudziestym trzecim w historii naszego miasta. W tym roku paczkę dostanie każde dziecko.

Scena Kotłownia - repertuar na grudzień

3 grudnia 2013, Sylwia Ratyńska

Teatr Scena Kotłownia zaprasza do siebie w grudniu. Na początku magia z Ilozjonistką oraz seans filmowy w Klubie Filmowym Kotłowni.

Komentarze

Dodano: 5 grudnia 2013 11:50, ciekawski (5919)

PARANOJA!!!Robić kapitalny remont w dzierżawionym budynku.

 

Dodano: 5 grudnia 2013 17:05, (amon)

Dobra decyzja na najbliższe 10-15 lat wystarczy jak nadejdą znów tłuste lata to można pomyśleć o budowie kompleksu kinowego ale są ważniejsze inwestycje jak nowe ujęcia wody oraz nowoczesna stacja uzdatniania wody.

 

Dodano: 5 grudnia 2013 20:32, ciekawski (5919)

do rzeczy,klakierze

 

Dodano: 5 grudnia 2013 21:08, (noblista)

Mieszkańcy kinomani, widzowie i wszyscy użykownicy sali kinowej i całego zaplecza oczekuja na poprawe warunków . Bardzo mnie cieszy , że dyrektor Domu Kultury podjął się remontu aby tylko radni nie przeszkodzili bo oni we wszystkim przeszkadzają. W dotychczasowych warunkach już dłużej się nie da funkcjonować a ludzi do kina chodzi coraz wiecej. Ta sala już chyba nie spełnia obowiązujących wymogów bhp i p.poż. Oby tylko po remoncie był widoczny efekt komfortowy nie tylko finansowy

 

Dodano: 12 grudnia 2013 21:56, (marian74)

Ciekawe czy będzie winda dla niepełnosprawnych?

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]