Spotkanie z Mikołajem w odmienionej formie

Dodano: 4 grudnia 2013 09:43, Autor: Agnieszka Pleńska

Tegoroczne Spotkanie ze Świętym Mikołajem będzie już dwudziestym trzecim w historii naszego miasta. W tym roku paczkę dostanie każde dziecko.
XXIII Spotkanie ze Świętym Mikołajem odbędzie się 15 grudnia o godzinie 15:00 pod ostrowskim ratuszem. Tegoroczna edycja różni się jednak od poprzednich. Dyrektor MDK-u Jacek Kalinowski wraz z burmistrzem Władysławem Krzyżanowskim długo zastanawiali nad zmianą dotychczasowej formy, która polegała na kupnie numerków i losowania paczek. Wiele osób uważało ją za niesprawiedliwą, ponieważ niektóre osoby miały kilka paczek, a inne mimo że kupiły kilka losów nie miały żadnej. Zdarzały się sytuację, że jeden miał pięć numerków i pięć paczek, a drugi miał siedem numerków i żadnej paczki - mówi Jacek Kalinowski.

Organizatorzy imprezy, czyli Miejski Dom Kultury oraz Urząd Miasta wspólnie wypracowali bardziej sprawiedliwą formę Spotkania z Mikołajem. Po raz pierwszy każde dziecko dostanie paczkę.
REKLAMA


Dzięki wsparciu sponsorów paczkę otrzyma każde dziecko przynależące do jurysdykcji szkolnej i przedszkolnej z Ostrowi Mazowieckiej.

Dzieci nie objęte edukacją przedszkolną i szkolną też mogą otrzymać paczkę. Wystarczy dostarczyć zrobioną samodzielnie paczkę Świętemu Mikołajowi, który w asyście Śnieżynek i z reniferem uroczyście przekaże ją dziecku. - Niespodziankę może zrobić każdy - mówi dyrektor. Oprócz rozdawania paczek na wszystkich uczestników będą czekały gry, konkursy i wspaniała zabawa. - Chcielibyśmy, aby każde dziecko wyszło ze Spotkania z Mikołajem z uśmiechem i radością w sercu. Żadne dziecko nie powinno tego dnia płakać, jeśli już to ze szczęścia - podsumowuje nową formułę "Paczka dla każdego dziecka" Hanna Sasinowska.

6 grudnia Śnieżynki pojawią się w ostrowskich szkołach, aby przekazać na ręce dyrektorów zaproszenie na XXIII Spotkanie ze Świętym Mikołajem dla każdego dziecka.


Zobacz również

Misjonarz ponownie odwiedził Ostrów (zdjęcia)

4 grudnia 2013, Sylwia Ratyńska

Z ks. Cezarym Wieczorkiem można było porozmawiać w poniedziałek w Starostwie Powiatowym. Spotkanie było zorganizowane przez ostrowskie Stowarzyszenie "Ludzie z pasją".

Scena Kotłownia - repertuar na grudzień

3 grudnia 2013, Sylwia Ratyńska

Teatr Scena Kotłownia zaprasza do siebie w grudniu. Na początku magia z Ilozjonistką oraz seans filmowy w Klubie Filmowym Kotłowni.

Przetarcie serca dla serc (zdjęcia)

3 grudnia 2013, UM Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Młodzi, gimnazjalni wolontariusze w dniu pierwszego grudnia zbierali pieniądze do puszek na rzecz "Bożonarodzeniowego Daru Serca".

Komentarze

Dodano: 4 grudnia 2013 16:06, kika (kika17)

Teraz można się spodziewać niesamowitej frekwencji. Wcale takiej choinki nie powinni robić. Skoro poprzednia forma funkcjonowała tyle lat to po co ją zmieniać? Zawsze kupowałam po 10 numerków i nie sposób było nic nie wygrać. Teraz wcale nie przyjdę bo po co? Paczkę dziecku mogę dać i w domu.

 

Dodano: 4 grudnia 2013 18:35, (andrzej321)

Zgadzam się z przedmówcą dzieciom które nie chodzą do szkoły czy przedszkola można zrobić paczkę w domu i mikołaj tak samo może ją wręczyć,poprzednia forma też mi pasowała co prawda numerki kupowałam przez 2 lata i nie za każdą razą miałam jakąś ilośc numerków nie wylosowanych.

 

Dodano: 5 grudnia 2013 16:57, (szelest)

Pomyślcie o Tych dzieciach których nie było stać na kilka numerków. Wam pasuje że wynosiliście po kilka paczek. A teraz w domu dacie. To jak was stać do dawajcie w domu.
Teraz jest super bo każde dziecko dostanie i tak jak napisali "uśmiech zobaczymy na każdej twarzy "

 

Dodano: 5 grudnia 2013 17:17, (grop)

Świetny pomysł. Napewno będzie dużo ludzi. Ważna jest dobra zabawa i to, że każde dziecko będzie szczęśliwe. Oczywiście jak zwykle nie wszystkim pasuje, zaraz chcieliby wytargać po 10 pak. Ludzie opanujcie się. Teraz wszystko jest w sklepach i aż tak się nie kołtuńcie na te paczki!!!1

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]