Spotkanie z Mikołajem w odmienionej formie

Dodano: 4 grudnia 2013 09:43, Autor: Agnieszka Pleńska

Tegoroczne Spotkanie ze Świętym Mikołajem będzie już dwudziestym trzecim w historii naszego miasta. W tym roku paczkę dostanie każde dziecko.
XXIII Spotkanie ze Świętym Mikołajem odbędzie się 15 grudnia o godzinie 15:00 pod ostrowskim ratuszem. Tegoroczna edycja różni się jednak od poprzednich. Dyrektor MDK-u Jacek Kalinowski wraz z burmistrzem Władysławem Krzyżanowskim długo zastanawiali nad zmianą dotychczasowej formy, która polegała na kupnie numerków i losowania paczek. Wiele osób uważało ją za niesprawiedliwą, ponieważ niektóre osoby miały kilka paczek, a inne mimo że kupiły kilka losów nie miały żadnej. Zdarzały się sytuację, że jeden miał pięć numerków i pięć paczek, a drugi miał siedem numerków i żadnej paczki - mówi Jacek Kalinowski.

Organizatorzy imprezy, czyli Miejski Dom Kultury oraz Urząd Miasta wspólnie wypracowali bardziej sprawiedliwą formę Spotkania z Mikołajem. Po raz pierwszy każde dziecko dostanie paczkę.
REKLAMA


Dzięki wsparciu sponsorów paczkę otrzyma każde dziecko przynależące do jurysdykcji szkolnej i przedszkolnej z Ostrowi Mazowieckiej.

Dzieci nie objęte edukacją przedszkolną i szkolną też mogą otrzymać paczkę. Wystarczy dostarczyć zrobioną samodzielnie paczkę Świętemu Mikołajowi, który w asyście Śnieżynek i z reniferem uroczyście przekaże ją dziecku. - Niespodziankę może zrobić każdy - mówi dyrektor. Oprócz rozdawania paczek na wszystkich uczestników będą czekały gry, konkursy i wspaniała zabawa. - Chcielibyśmy, aby każde dziecko wyszło ze Spotkania z Mikołajem z uśmiechem i radością w sercu. Żadne dziecko nie powinno tego dnia płakać, jeśli już to ze szczęścia - podsumowuje nową formułę "Paczka dla każdego dziecka" Hanna Sasinowska.

6 grudnia Śnieżynki pojawią się w ostrowskich szkołach, aby przekazać na ręce dyrektorów zaproszenie na XXIII Spotkanie ze Świętym Mikołajem dla każdego dziecka.


Zobacz również

Misjonarz ponownie odwiedził Ostrów (zdjęcia)

4 grudnia 2013, Sylwia Ratyńska

Z ks. Cezarym Wieczorkiem można było porozmawiać w poniedziałek w Starostwie Powiatowym. Spotkanie było zorganizowane przez ostrowskie Stowarzyszenie "Ludzie z pasją".

Scena Kotłownia - repertuar na grudzień

3 grudnia 2013, Sylwia Ratyńska

Teatr Scena Kotłownia zaprasza do siebie w grudniu. Na początku magia z Ilozjonistką oraz seans filmowy w Klubie Filmowym Kotłowni.

Przetarcie serca dla serc (zdjęcia)

3 grudnia 2013, UM Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Młodzi, gimnazjalni wolontariusze w dniu pierwszego grudnia zbierali pieniądze do puszek na rzecz "Bożonarodzeniowego Daru Serca".

Komentarze

Dodano: 4 grudnia 2013 16:06, kika (kika17)

Teraz można się spodziewać niesamowitej frekwencji. Wcale takiej choinki nie powinni robić. Skoro poprzednia forma funkcjonowała tyle lat to po co ją zmieniać? Zawsze kupowałam po 10 numerków i nie sposób było nic nie wygrać. Teraz wcale nie przyjdę bo po co? Paczkę dziecku mogę dać i w domu.

 

Dodano: 4 grudnia 2013 18:35, (andrzej321)

Zgadzam się z przedmówcą dzieciom które nie chodzą do szkoły czy przedszkola można zrobić paczkę w domu i mikołaj tak samo może ją wręczyć,poprzednia forma też mi pasowała co prawda numerki kupowałam przez 2 lata i nie za każdą razą miałam jakąś ilośc numerków nie wylosowanych.

 

Dodano: 5 grudnia 2013 16:57, (szelest)

Pomyślcie o Tych dzieciach których nie było stać na kilka numerków. Wam pasuje że wynosiliście po kilka paczek. A teraz w domu dacie. To jak was stać do dawajcie w domu.
Teraz jest super bo każde dziecko dostanie i tak jak napisali "uśmiech zobaczymy na każdej twarzy "

 

Dodano: 5 grudnia 2013 17:17, (grop)

Świetny pomysł. Napewno będzie dużo ludzi. Ważna jest dobra zabawa i to, że każde dziecko będzie szczęśliwe. Oczywiście jak zwykle nie wszystkim pasuje, zaraz chcieliby wytargać po 10 pak. Ludzie opanujcie się. Teraz wszystko jest w sklepach i aż tak się nie kołtuńcie na te paczki!!!1

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]