Rozpoczął się remont Kina Ostrovia (zdjęcia)

Dodano: 12 grudnia 2013 14:03, Autor: UM Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

W poniedziałek rozpoczął się remont Kina Ostrovia. W tym roku przewidziano realizację dwóch etapów.
Pierwszy etap obejmuje wykonanie wymiany instalacji elektrycznej na poziomie I piętra w sali widowiskowo - kinowej wraz z zapleczem, drugi wykonanie instalacji systemu nagłośnienia teatralnego oraz instalacji oświetlenia scenicznego wraz z kurtyną i sztankietem dekoracyjnym. Zakończenie prac przewidziane są do końca grudnia.
REKLAMA


Wykonawcą I etapu jest Zakład Robót Instalacyjnych Andrzej Sęk z Ostrołęki za 63 503,07 zł. Drugiego - firma TENEO Piotr Gregorczyk z Warszawy za 266 678,43 zł. Wykonawcy zostali wybrani w wyniku przetargu. Ich oferty były najtańsze.

Kolejne etapy uzależnione są od przyszłorocznego budżetu. - Jeśli w budżecie będą zabezpieczone, zaplanowane wcześniej, środki na remont kina, to w przyszłym roku będziemy kontynuować remont - mówi Jacek Kalinowski, Dyrektor MDK. Pozwoli to na dokończenie remontu, a mieszkańcy Ostrowi zyskają nowoczesny, funkcjonalne i spełniające standardy kino. Kolejne etapy przewidują założenie klimatyzacji, wymianę podłogi sali widowiskowej i sceny oraz foteli.

Dyrektor Kalinowski zapowiada również, że będzie się starać o dofinansowanie remontu z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a środki wydane na pierwsze etapy remontu mają być częścią wkładu własnego przy ubieganiu się o dofinansowania.
źródło zdj. UM Ostrów Maz.

Zobacz również

Ponad 2,2 mln na remont kina

5 grudnia 2013, Agnieszka Pleńska

Dzisiaj zostanie podpisana umowa na pierwszy etap remontu ostrowskiego kina. Dyrektor MDK-u przewiduje zakończenie wszystkich etapów remontu w ciągu trzech lat.

Komentarze

Dodano: 12 grudnia 2013 21:41, (marian74)

Ciekawe czy będzie winda dla niepełnosprawnych?

 

Dodano: 13 grudnia 2013 10:23, (amon)

Będzie ale chyba w III Etapie. Był kilkanaście dni temu artykuł o tym remoncie co będzie zrobione wystarczy poczytać.

 

Dodano: 20 grudnia 2013 11:56, Giant (giant)

Moim zdaniem I-szym etapem remontu kina powinno być wyrzucenie tych badziewnych foteli a nie przykrywanie ich folią co by się nie poniszczyły(?)...

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]