Kraków za mocny dla Sokoła

Dodano: 6 stycznia 2014 12:40, Autor: Sylwia Ratyńska

Na wyjazdowym meczu w XIII kolejce ostrowski Sokół zmierzył się z AZS AGH Alstom Kraków. Gospodarze pokonali wysoko OKK 121:71.
W ostatnim spotkaniu, które odbyło się 12 października w ramach II kolejki, ostrowianie również musieli uznać wyższość rywali, przegrywając u siebie 65:79.

Od początku spotkania gospodarze przeważali na boisku, nie dając nawet doprowadzić do remisu. Po ostrym starciu w I kwarcie Alstom Kraków wygrał tę część 30:14.

II kwartę Sokół zaczął dobrze, trafiając do kosza 3 razy po kolei. Przeciwnicy jednak nie pozostali dłużni. Przez całe 10 minut dołożyli kolejne 36 punktów, przy 21 zdobytych przez Sokoła. Kwarta zakończyła się wynikiem 66:35 na korzyść AZS-u.

Druga odsłona meczu to ciągła dominacja krakowian, którzy nie pozwolili nawet zbliżyć się do wyniku. Gra stała się bardziej wyrównana dopiero w ostatniej kwarcie. Ostrowianie zaczęli wykorzystywać błędy rywali, zmniejszając różnicę punktową. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 121:71 dla Alstom Kraków.

Z racji tego, że Sokół musiał udać się w daleką podróż, do Krakowa pojechało tylko dziesięciu zawodników. Najskuteczniejszym z nich był Piotr Barszcz, który dla zielonych zdobył aż 33 punkty. Najwięcej zbiórek na koncie uzyskał nowy zawodnik Sokoła - Tomasz Gałan (10).

AZS AGH Alstom Kraków - OKK Sokół --- > 121:71 (30:14, 36:21, 33:17, 22:19)

A już za tydzień, 11 stycznia OKK zmierzy się na własnym boisku z SKK Siedlce. W poprzednim starciu Sokół przegrał 59:120.

Dwie ostrowskie drużyny: OKK Sokół oraz LKS Ostrowianka rozegrały sparingowy mecz w ramach spalenia świątecznych kalorii.

Sokół nie podołał krakowianom

11 grudnia 2013, Sylwia Ratyńska

W zeszłą sobotę Sokół pojechał aż do Krakowa, aby walczyć o kolejne ligowe punkty. Pech nadal trzyma się ostrowian - w X kolejce przegrali z AZS AWF Kraków 76:92.

Sokół przegrywa ze Skierniewicami

3 grudnia 2013, Sylwia Ratyńska

W IX kolejce spotkania ostrowski Sokół zmierzył się z MKS Skierniewice. Gospodarze pokonali drużynę z sąsiedniego województwa 95:60.