OKK Sokół: Lider nie do pokonania

Dodano: 15 stycznia 2014 09:51, Autor: Sylwia Ratyńska

Kolejną z porażek odnotował Ostrowski Klub Koszykówki. Sokół przegrał w sobotnim meczu na własnym boisku z SKK Siedlce 48:79.

Już od początku można było przewidzieć, że to nie będzie udany mecz dla ostrowian. Chwilę po rozpoczęciu kontuzji doznał Artur Zadroga, który na boisko już nie powrócił. Od pierwszych minut przeważali rywale, którzy wykorzystywali błędy Sokoła. Doprowadziło to do tego, że Sokół po pierwszej kwarcie przegrywał już różnicą 18 punktów (7:25).

Druga kwarta to nieustanna walka o przebicie się przez siedlecką obronę. Lider kontynuuje swoją dobrą passę i nie dopuszcza, aby Sokół przez chwilę mógł pomarzyć o wygranej. OKK przebił pierwszą dziesiątkę dopiero w 4 minucie drugiej kwarty, gdzie SKK uzyskał już 29 punktów. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 21:9 na korzyść siedlczan.

Słaba skuteczność dała się we znaki także w drugiej odsłonie meczu. Już po pierwszym gwizdku lider rozgrywek zdobywał kolejne punkty, zwiększając swoją przewagę. Pod koniec trzeciej kwarty gra stawała się bardziej wyrównana, zarówno pod kątem rzutów, jak i w obronie. Sokół przegrał te kwartę, ale tylko dwoma punktami - 13:15.

Ostatnia część spotkania należała do Sokoła. Drużyna gości dała odpocząć podstawowym zawodnikom, wpuszczając na boisko rezerwy. Ostrowscy koszykarze rozgrzali się na dobre, czego dowodem były celne rzuty do kosza. Wygrali tę kwartę 19:18. Jednak to nie wystarczyło, aby podjąć walkę o ligowe punkty. Gospodarze przegrali całe spotkanie 48:79.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - SKK Siedlce --- > 48:79 (7:25) (9:21) (13:15) (19:18)

W przyszłą niedzielę ostrowianie jadą do Piaseczna, aby podjąć walkę z tutejszym zespołem, który do tej pory uplasował się na 8. miejscu w ogólnej klasyfikacji. Mecz zostanie rozegrany 19 stycznia o godz. 19.00 w hali sportowej przy ul. 1 Maja.

Na wyjazdowym meczu w XIII kolejce ostrowski Sokół zmierzył się z AZS AGH Alstom Kraków. Gospodarze pokonali wysoko OKK 121:71.

Sokół nie podołał krakowianom

11 grudnia 2013, Sylwia Ratyńska

W zeszłą sobotę Sokół pojechał aż do Krakowa, aby walczyć o kolejne ligowe punkty. Pech nadal trzyma się ostrowian - w X kolejce przegrali z AZS AWF Kraków 76:92.

Sokół przegrywa ze Skierniewicami

3 grudnia 2013, Sylwia Ratyńska

W IX kolejce spotkania ostrowski Sokół zmierzył się z MKS Skierniewice. Gospodarze pokonali drużynę z sąsiedniego województwa 95:60.