OKK Sokół: Radom znów za mocny

Dodano: 11 lutego 2014 16:31, Autor: Sylwia Ratyńska

W niedzielę odbyła się XVIII kolejka rozgrywek II Ligii koszykówki mężczyzn. OKK Sokół przegrał tego dnia z Rosa II Radom 45:74.
Ostrowianie pierwszą kwartę rozegrali w swoim dobrym stylu, pokazując, że mecz nie będzie należał do łatwych. I kwarta zakończyła się zwycięstwem Sokoła 15:12.

W drugiej kwarcie sytuacja diametralnie się zmieniła. Sokół zdołał uzyskać tylko 5 punktów przy 22 zdobytych przez rywali. Bez wątpienia zawiodła tu skuteczność rzutowa.

Po dłuższej przerwie goście wyszli na boisko spokojni i opanowani, odskakując na bezpieczny dystans, który utrzymali już do końca meczu. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 23:13 na korzyść podopiecznych Karola Gutkowskiego.

Mimo walki do końca, Sokołom trudno było toczyć wyrównany mecz z 28% skutecznością gry przy 41% przeciwników. Ostatnią kwartę radomianie wygrali 17:12.

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka - ROSA II RADOM (15:12) (5:22) (13:23) (12:17)

Przypomnijmy również, że 1 lutego OKK Sokół rozegrał rewanżowy mecz z UMKS Kielce. Podopieczni Grzegorza Helcbergiela przegrali dość wysoko, bo aż 64:126.

Do tej pory Sokół utrzymuje się na 11. pozycji w tabeli z dorobkiem 18 punktów.

Źródło: OKK Sokół

Za zdjęcie dziękujemy Arkadiuszowi Spinek.

Amatorska Liga Piłki Nożnej niesie za sobą wiele emocji i chęć rywalizacji. Piłkarze halowi rozpoczęli właśnie rundę finałową rozgrywek sezonu 2014.