Kolejny dzień ferii z MDK (zdjęcia)

Dodano: 20 lutego 2014 09:45, Autor: Sylwia Ratyńska

Dzieci, które zostały w domu nie mogą narzekać na nudę. Ostrowski dom kultury zapewnił wiele atrakcji zarówno dla tych młodszych, jak i starszych uczniów.
Wczoraj animatorzy MDK wprowadzili wszystkich obecnych w świat zimowych fantazji. Dzieci uczyły się kolorować, wycinać, sklejać różne projekty o tematyce zimowej. Oprócz tego wspólnie tańczyły, śpiewając różne piosenki. Ponadto był to doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego oraz na naukę współpracy w grupach. Zabawy w grupie są ważne dla rozwoju dzieci. Zmuszają je do myślenia i zdrowej rywalizacji, a także rozwijają ich zdolności do porozumiewania się z innymi.

REKLAMAParę godzin później Janusz Urbankowski - dyrektor Muzeum Ziemi Sadowieńskiej, zaprezentował starodawne, a także nowoczesne instrumenty muzyczne. Przedstawił każde z osobna, opowiadając przy tym historię powstania oraz technikę gry. Dzieci dowiedziały się m.in. jak powstał dźwięk, jakie były pierwsze instrumenty i jakie mają zastosowanie z muzyce. Miały też okazję spróbować swoich sił na niektórych z nich. Na koniec wszyscy wspólnie zagrali i zaśpiewali kilka znanych piosenek, np. "Ona tańczy dla mnie", czy też "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa".


Obejrzyj zdjęcia z wczorajszych zajęć:


Zobacz również

Warsztaty autoprezentacji dla młodzieży (zdjęcia)

19 lutego 2014, Sylwia Ratyńska

O tym jak występować publicznie lub też jak nauczyć się odpowiedniej autoprezentacji uczyła się młodzież na warsztatach, które odbyły się w ramach ferii zimowych z Miejskim Domem Kultury.

Bezwianka w mazowieckim przytupie

18 lutego 2014, MDK, red. Sylwia Ratyńska

Działający przy Miejskim Domu Kultury Zespół Pieśni i Tańca "Bezwianka" w ubiegłym roku obchodził swoje dziesięciolecie. W niedzielne popołudnie w sali kina "Ostrovia" będą mogli Państwo obejrzeć obszerne fragmenty tego koncertu jubileuszowego.

Drugi dzień ferii z MDK (zdjęcia)

18 lutego 2014, Sylwia Ratyńska

Pacynkowe tajemnice poprzedzające przedstawienie teatralne - dwie atrakcje przygotowane przez Miejski Dom Kultury, które czekały na dzieci we wtorkowe południe.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]